Na ten powrót czeka cała liga

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

W sezonie 2021/22 do gry po wielu miesiącach powrócił Klay Thompson. Teraz cała liga czeka na powrót innego wielkiego koszykarza – Kawhi Leonarda. Skrzydłowy Clippers być może będzie gotowy na inaugurację sezonu.

- Kawhi czuje się świetnie. Chce uczestniczyć we wszystkich zajęciach, trenować więcej, niż przed kontuzją. Ale oczywiście zachowujemy umiar i jesteśmy sotrożni – przyznał Lawrance Frank z Clippers.

Pięciokrotny uczestnik Meczu Gwiazd opuścił całe poprzednie rozgrywki ze względu na zerwany ACL. Nie wiemy, kiedy Leonard będzie w pełni gotowy do gry, ale został już dopuszczony do treningów 5x5, co naprawdę napawa sporym optymizmem.

Kawhi to dwukrotny mistrz NBA – po tytuł sięgał w 2014 roku z San Antonio Spurs oraz w 2019 roku z Toronto Raptors. Dwukrotnie był wybierany także MVP wielkich finałów. W swoim ostatnim sezonie na parkietach NBA notował średnio 24,8 punktu, 6,5 zbiórki oraz 5,2 asysty.

Dla fanów Clippers inną bardzo dobrą wiadomością jest fakt, że inny lider Clippers – Paul George także czuje się już w pełni zdrowy. Rzucający nabawił się kontuzji łokcia, która ograniczyła go do rozegrania zaledwie 31 spotkań. Clippers rozgrywki 2021/22 zakończyli z bilansem 42-40, przegrywając w turnieju play-in z Minnesotą Timberwolves i New Orleans Pelicans.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes