NBA dokończy tu sezon? To prawdziwe miasto

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:

Wszystko wskazuje na to, że jeśli Adam Silver zadecyduje o kontynuowaniu sezonu, część drużyn przeniesie się do dotychczasowego miejsca marzeń dla wszystkich dzieci w Ameryce - Disney World w pobliżu Orlando.

Jeden z pracowników Disney'a powiedział Keithowi Smithowi z Yahoo!, że firma jest niemal przekonana o tym, że będzie gościć przynajmniej część zespołów, które przylecą do Orlando dokończyć sezon. W jakich warunkach przyjdzie im przebywać? Dokładnie tak jak myślicie - w bardzo luksusowych.

Disney has been on a land-buying spree. Here's why it probably isn ...

Disney World trudno nazwać kompleksem. To naprawdę całe miasto, dwukrotnie większe od nowojorskiego Manhattanu. Na jego terenie znajdują się 34 hotele (28 z nich jest własnością Disney'a), w tym Disney Pop Culture Resort z ponad 2800 pokojami, a firma, według oficjalnych danych zatrudnia na co dzień 77 000 pracowników obsługi.

Między meczami zawodnicy mogliby nawet udać się na mini-urlop i zamieszkać w domku na wodzie. Mogliby też pograć w golfa - znajdziemy tam aż 4 pola golfowe, w tym 3 w pełni wyposażone 18-dołkowe.

A row of bungalows along Seven Seas Lagoon in front of Magic Kingdom park

Dostosowanie tego miejsca do warunków koniecznych, aby zawodnicy mogli dograć tu sezon do końca, to zapewne kwestia kilku tygodni. Dziś pojawiły się informacje, jakoby pierwszym możliwym terminem do realizacji tego planu (wznowienia rozgrywek) była druga połowa lipca.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
za 3