NBA pozwana za...niepłacenie czynszu

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
Fortune

Negocjacje z Disney World, wyścig z czasem, aby zdążyć z kontynuacją sezonu, póki jeszcze ma to sens, a pośrodku tego...pozew. NBA nie zapłaciła czynszu za wynajem budynku pod jeden ze swoich sklepów, a jego właściciel skierował sprawę do sądu.

Chodzi o sklep NBA Store przy nowojorskiej Piątej Alei. Od 2014 roku NBA wynajmuje tam pomieszczenie, płacąc aż 7,5 miliona dolarów czynszu rocznie. Według właściciela, liga nie zapłaciła za marzec i kwiecień. W trakcie tych dwóch miesięcy sklep był rzecz jasna zamknięty z powodu pandemii. Efekt? Pozew na 1,2 miliona dolarów.

Mike Bass, człowiek odpowiedzialny za komunikację, już wystosował odpowiednie oświadczenie:

,,Jak inne nasze sklepy, ten przy Piątej Alei musiał zostać zamknięty na czas pandemii koronawirusa. W tym przypadku uważamy, że roszczenia są bezpodstawne. Próbowaliśmy i będziemy dalej próbować dogadać się z właścicielem tak, by obie strony były zadowolone."

Z podobną sytuację mierzy się także klub z MLB, Oakland Athletics. Włodarze klubu nie zapłacili 1,2 miliona dolarów za wynajem stadionu Oakland Coliseum w zeszłym miesiącu. Podali ten sam powód - nie używali go.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
za 3