NBA zakazuje drwin z Antetokounmpo

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
ESPN

Od jakiegoś czasu ponownie mówi się o tym, że Giannis Antetokounmpo notorycznie przekracza przepisy dotyczące obecności na linii rzutów wolnych. Niektórzy zaczęli z tego żartować. Otóż reguły przewidują, że zawodnik ma na wykonanie rzutu z linii wolnych dziesięć sekund. Gdy one upłyną, traci taką możliwość. Giannis Antetokounmpo nie jest wybitnym egzekutorem rzutów za jeden punkt. Dlatego, by odpowiednio się przygotować, do maksimum nadwyręża czas spędzany na linii wolnych. Czasami przekracza “ustawowe” 10 sekund, lecz sędziowie przymykają na to oko. Inaczej do sprawy zaczęli podchodzić rywale. 

ZAPRASZAMY NA FEJSOWĄ GRUPĘ MVP X PEWNIACZKI. TAM CODZIENNIE NA TEMAT KOSZYKÓWKI NBA, A TAKŻE CIEKAWE KURSY NA TO, CO MOŻE SIĘ WYDARZYĆ. BRAKUJE TYLKO CIEBIE.


Od jakiegoś czasu stacje transmitujące mecze z udziałem lidera Bucks, zaczęły używać grafiki z 10-sekundowym stoperem odliczającym czas pobytu Greka na linii wolnych. Z jednej strony jest to próba wskazania lidze oraz sędziom konkretnego problemu, a z drugiej forma drwin z 2-krotnego MVP. NBA postanowiła zareagować i według ostatnich doniesień zakazała stacjom transmitującym mecze stosowania wspomnianego stopera. Ten pojawiał się także na jumbotronach, czyli telebimach znajdujących się nad parkietem - ich również liga zakazała. 


Najwyraźniej Adam Silver nie życzy sobie takiego rozgłosu i w tym wypadku chroni gracza, który bez cienia wątpliwości zarobił dla NBA już naprawdę dużo pieniędzy, zwłaszcza w Europie. Grek w play-offach trafia na 53,5% skuteczności z linii wolnych. Jego zespół w półfinale wschodniej konferencji przegrywa z Brooklyn Nets 0-2. Kolejne dwa mecze odbędą się w Wisconsin, więc dla Bucks to szansa, by się odkuć. Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
pewniaczki