Nietypowa sytuacja. Wade podpowiadał mu w trakcie meczu…

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
TNT

Utah Jazz wygrali pierwszy mecz serii półfinału zachodniej konferencji z Los Angeles Clippers. Nie było to łatwe spotkanie, więc pomoc od Dwyane’a Wade’a na pewno się Donovanowi Mitchellowi przydała. 


Lider Utah Jazz był w tym meczu znakomity. Skończył z dorobkiem 45 punktów i poprowadził swój zespół do zwycięstwa. Kolejnej nocy ekipy wracają do walki. Przed nami mecz numer dwa w Salt Lake City. Niewykluczone, że na trybunach ponownie zasiądzie Dwyane Wade, który jest mniejszościowym właścicielem Jazz. Podczas pierwszego spotkania serii kamery uchwyciły interesujący moment. W rozmowie z Mitchellem wyraźnie mu podpowiadał, jak może rywala zaskoczyć… 


Trener Quin Snyder został spytany o tę sytuację i nie miał do Wade’a pretensji. Zdaje sobie sprawę, że ten z własnej perspektywy może zaoferować Mitchellowi pomoc, jakiej nie jest w stanie dać mu nikt ze sztabu. Nie wszyscy zareagowali by tak samo. Wielu trenerów jest bardzo wyczulonych na to, jak zespół egzekwuje wdrożone założenia i nie życzy sobie, by ktoś wchodził z butami. Jednak Wade i Mitchell zbudowali silną relację, która powinna młodemu zawodnikowi Jazz przynieść wiele dobrego. 


- Nie pytałem zbyt wiele o to, o czym rozmawiali. Wierzę, że wszyscy jedziemy na tym samym wózku. Dwyane na pewno może powiedzieć Donovanowi rzeczy, których ja nie mogę - odpowiedział trener Snyder. 


W pięciu meczach play-offów wychowanek Louisville notował na swoje konto średnio 31,8 punktu, 3 zbiórki i 5,6 asysty trafiając 47,3 FG% oraz 40% z dystansu.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
pewniaczki