Niezwykły gest Jusufa Nurkicia, uratował rodzinę!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
Getty Images

Jusuf Nurkic po transferze do Portland Trail Blazers rozkwitł. Jego dobry run przerwała kontuzja, ale po powrocie do gry prezentował formę, która zwiastuje same dobre rzeczy. Dobre rzeczy robi też poza parkietem. 


Zawodnik pochodzący z Bośni i Hercegowiny bardzo często pomaga, ale stara się tym nie chwalić, bo nie czuje takiej potrzeby. Ostatnio jednak został wyróżniony przez swoich rodaków, którzy nie pozwolili, by ten ogromny uczynek przeszedł bez echa. Jusuf Nurkić zdecydował się zakupić dom dla rodziny mającej ogromne problemy - CAŁY DOM!


- Zobaczył smutną i przygnębiającą historię rodziny Memisević i postanowił kupić im dom - czytamy na stronie pomozi.ba. - Matka rodziny, Jasmina, straciła nogę, gdy 10 lat temu nadepnęła na minę. Zajmuje się obecnie 11-letnim synem Adinem, który ma problemy z sercem. Jej mąż Edvin chwyta się różnych prac, by zapewnić rodzinie wsparcie. [...] Rodzina mieszkała w różnych domach, śpiąc na podłodze, bez bieżącej wody czy jakichkolwiek mebli. Nurkić zobaczył materiał i skontaktował się z pomozi.ba, rodzina otrzymała już klucze do nowego domu - czytamy dalej. 


Zobacz także: Oda do Chicago


Nurkić udziela się w kilku organizacjach charytatywnych, ale prosi, by jego nazwisko nie było przypisywane do listy “zasłużonych”. Tym razem jednak wysoki zgodził się, by padło jego nazwisko, ponieważ w ten sposób organizacja chce skłonić do pomocy innych. Zawodnik Portland Trail Blazers zgodził się nawet udzielić w tej sprawie komentarza.


- Kupiłem ten dom dla rodziny, która miała ogromne problemy - mówi. - Ich sytuacja bardzo mnie poruszyła. Gdy ja dorastałem to nigdy nie miałem własnego pokoju. Ta rodzina ma syna i jego jedynym życzeniem było posiadanie własnego pokoju… - kończy Nurk. 


BRAWO! 


Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
pewniaczki