Nikola Jokić ma COVID-19, co to dla niego oznacza?

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
Getty Images

Ostatnio Nikola Jokić był widziany w towarzystwie osoby, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem. Wykonany test u Serba także wyszedł pozytywnie. Czy zagra w Orlando?


Denver Nuggets są jedną z drużyn zaproszonych do bańki w Orlando. Mają włączyć się do walki o mistrzostwo jako jeden z czarnych koni zachodniej konferencji. Wczoraj zespół otrzymał jednak niepokojące informacje. U Nikoli Jokicia stwierdzono zakażenie koronawirusem, a to oznacza, że jego przyjazd do Stanów Zjednoczonych znacząco się opóźni. Serb chorobę przechodzi bezobjawowo. 

Czytaj także: Czemu Ariza zrezygnował?


Według informacji Adriana Wojnarowskiego, Jokić w przeciągu kolejnego tygodnia ma dostać zgodę na podróż do Denver. Władze Stanów Zjednoczonych wyłączyły zawodników NBA z wszelkich restrykcji podróżniczych, więc każdy kto pojechał do domu na okres kwarantanny, powoli wraca do swoich ekip. W przypadku Jokicia potrwa to nieco dłużej. Kluczowe jednak jest to, by Serb po powrocie do Kolorado nie stworzył nowego ogniska zakażeń, więc musi być w pełni zdrowy.


Ostatnio Joker był widziany m.in. w towarzystwie tenisisty Novaka Djokovicia, który również miał pozytywny test na obecność COVID-19 w organizmie. NBA jest rzekomo przygotowana na więcej informacji o zakażeniu, bowiem zaledwie wczoraj ruszyły testy wszystkich zawodników, którzy zostali zaproszeni do bańki w Disneylandzie. Ekipy mają się tam zjawić w okolicach 7-9 lipca.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
za 3