Obecnie cztery zespoły w grze o Duranta

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Brooklyn Nets najwyraźniej nie mają innego wyjścia. Po spotkaniu Kevina Duranta z Joe Tsaiem jasne jest, że jeśli Kevina Duranta nie wytransferują, ten najprawdopodobniej nie pojawi się na obozie przygotowawczym. 

Powstaje więc pytanie - gdzie KD miałby trafić? W ostatnich dniach ożyły pogłoski o tym, że najlepszą ofertę przedstawili Boston Celtics. Gdyby strony doszły do porozumienia, z dużą śmiałością możemy założyć, że za Kevina Duranta do Nowego Jorku trafiłby Jaylen Brown. Celtics rzekomo są drużyną, do której transfer KD byłby skłonny zaakceptować. Jednak czy to na pewno optymalne rozwiązanie dla zespołu trenera Ime Udoki? Czy Durant byłby wartością większą od Browna, który jest ostoją po obu stronach parkietu? 

Zobacz także: Lakers mają grać inaczej

To coś, co Brad Stevens - sternik drużyny z Bostonu musi bardzo dokładnie przemyśleć. Rzekomo KD chciałby grać w jednym zespole z Marcusem Smartem. W międzyczasie mówi się o tym, że do rozmów z Nets gotowi są również w Filadelfii, Toronto oraz Miami. 76ers rzekomo podeszli do sprawy bardzo poważnie. Jakikolwiek transfer za KD musiałby odesłać w drugą stronę Tyrese’a Maxeya, którego ostatnio zachwalał trener Doc Rivers. Może jednak to jest przepustka dla Sixers do walki o mistrzostwo NBA. Durant stworzyłby ciekawy tercet z Joelem Embiidem i Jamesem Hardenem. 

Z kolei rozmowy z Raptors zapewne oparłby się o Scottiego Barnesa, którego rzekomo nie chcą w Toronto wypuszczać. Kogo poświęcić musieliby Heat? Zapewne Sean Marks widziałby w swoim zespole Bama Adebayo. Każdy z tych transferów zostałby obudowany graczami na niższych umowach oraz wyborami w drafcie. Widzimy, że Nets mają kilka wariantów i wszystko sprowadzi się do tego, który z generalnych menedżerów będzie gotowy poświęcić jedną z gwiazd rotacji w zamian za 34-letniego byłego MVP. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes