Obniża tętno w trakcie meczu! Tak się zostaje MVP

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Gdy rywalizujesz na najwyższym poziomie, uczysz się stosować różnych technik, by dobrze zarządzać swoją energią. Rzekomo mistrzem stosowania takich sztuczek jest 2-krotny MVP - Stephen Curry.


David Fleming z ESPN opublikował bardzo interesujący artykuł na temat sukcesu Stephena Curry’ego w bieżących rozgrywkach. Autor pochyla się nad kwestiami, które dotąd były sekretem rozgrywającego Golden State Warriors i rozkłada na czynniki pierwsze pewne niuanse. To one pozwalają Curry’emu budować przewagę w trakcie meczu. Jeden z nich dotyczy sposobu, w jaki zawodnik samodzielnie obniża tętno w trakcie krótkich przerw.


- Robi to w trakcie meczów. Podczas treningów Curry dostaje na plecy worek z piaskiem, by czuć przeciążenie. W ten sposób pracuje nad swoją przeponą. Potrafi obniżyć tętno do 80 w trakcie 90 sekundowej przerwy na żądanie - czytamy. 


Takie rzeczy robią gracze z pułapu MVP. To “następny poziom wtajemniczenia”. Jeśli potrafisz zapanować nad swoim ciałem, to zachowujesz więcej energii na kluczowe momenty rywalizacji. To nie jedyna technika, którą Steph opanował na przestrzeni lat. Wkrótce Steph przebije na liście najlepszych strzelców za trzy Reggiego Millera, który swój dorobek kolekcjonował przez osiemnaście sezonów. Steph rozgrywa właśnie swój jedenasty. 


- Definicja kondycji jest dla Stepha zupełnie inna niż dla reszty - mówi Brandon Payne, trener Curry'ego. - Dla niego liczy się tylko to, aby przy totalnym wycieńczeniu organizmu, nadal być w stanie rywalizować na swoim najwyższym poziomie - dodaje. 


Payne przytoczył historię z off-season, gdy Curry korzystał z obiektów uczelni Stanford i przyglądało mu się wielu adeptów. Payne jedno z ćwiczeń przygotował specjalnie na potrzeby Stepha. Polegało ono na ciągłym rzucaniu i bieganiu, rzucaniu i bieganiu. Curry był do tych obciążeń przyzwyczajony. Gdy spróbowali się w tym teście młodsi sportowcy ze wspomnianej uczelni, po krótkiej chwili padali jak muchy. Stephen Curry jest maszyną.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
za 3