Obrażony Oubre. Słowa Kerra wyprowadziły go z równowagi

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Andrew Bogut skorzystał z okazji i w podcaście “Rogue Bogues” skomentował sytuację dotyczącą Kelly’ego Oubre Jr’a, który w ostatnim czasie naraził się swoim kolegom z drużyny oraz sztabowi trenerskiemu. 


Zespół z San Francisco jest w bardzo trudnym położeniu, o czym mówił m.in. bezradny Stephen Curry. Jeśli wkrótce nie uspokoją sytuacji kilkoma zwycięstwami, mogą na dobre wypaść z rywalizacji o play-offy zachodniej konferencji. To byłoby dla zespołu Steve’a Kerra wielką katastrofą, ponieważ przystępowali do rozgrywek z chęcią namieszania w czołówce. Tymczasem ostatnie doniesienia mówią o tym, że nie wszyscy w szatni Golden State Warriors chcą funkcjonować tak, jak widzi to sztab. Trener Steve Kerr w jednym z wywiadów otwarcie powiedział:


- Klay [Thompson] w przyszłym sezonie wraca i będzie grał w wyjściowym składzie. Chciałbym mieć Kelly’ego [Oubre] w rotacji i korzystać z niego z ławki rezerwowych. Stepha, Klaya i Andrew [Wigginsa] traktujemy jako naszą wyjściową trójkę na kolejny sezon - dodaje. 


Oubre został spytany o te słowa, gdy rozmawiał z dziennikarzami i odpowiedział, że “stać go na więcej, niż siedzenie na ławce”. Zrobiło się więc nerwowo, bowiem Oubre w ewidentny sposób zaznaczył, że wizja przedstawiona przez szkoleniowca nie pasuje do jego wyobrażeń. Na wszystko postanowił zareagować Andrew Bogut, który nadal ma w GSW wiele znajomości i zapewne wie na temat całej sytuacji znacznie więcej. W podcaście przyznał, że pewnemu zawodnikowi w składzie Warriors bardzo nie spodobała się reakcja Kelly'ego.


Zobacz także: Pierce stracił pracę!


- Nie powiem, kto mi to powiedział, ale słyszałem, że szatnia nie zareagowała najlepiej na te słowa Oubre - przyznał Australijczyk. - Dali mu w bardzo jasny sposób znać, że Andre Iguodala, MVP finałów, nie miał żadnego problemu z tym, by wychodzić z ławki, a tutaj mamy Kelly'ego motherf****ng Oubre, który nie będzie. Te słowa zostały wypowiedziane prosto w jego twarz, a nie za jego plecami - dodał. 


To sprawia, że sytuacja w San Francisco jest bardziej skomplikowana niż to, co widzimy na parkiecie. Oubre latem tego roku trafi na rynek wolnych agentów jako niezastrzeżony gracz, a to oznacza, że sam może wybrać swoją następną drużynę. Warriors rzekomo mogli go przehandlować za Lonzo Balla przy okazji ostatniego dnia okienka, ale odrzucili ofertę New Orleans Pelicans. Liczą więc na to, że zawodnika uda się zatrzymać. W 48 meczach sezonu wychowanek Kansas notował 15 punktów i 6 zbiórek trafiając 43,6 FG% oraz 30,5 3PT%.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
za 3