Oferta pracy dla Doca Riversa już na stole?

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:

Wygląda na to, że Doc Rivers nie będzie bezrobotny zbyt długo.

Krótko po tym, jak Los Angeles Clippers zwolnili Riversa po nieudanych playoffach, Doc nieoficjalnie otrzymał propozycję objęcia nowego stanowiska.

Wczorajszy Game 1 Finałów NBA obejrzał w towarzystwie włodarzy Philadelphia 76ers. Krążą plotki, że oferta pracy wkrótce trafi na stół.

Rivers został zwolniony przez Clippers po przegranej serii z Denver Nuggets, w której jego podopieczni prowadzili już 3-1. Było to dopełnienie nie do końca szczęśliwej przygody Doca z tym klubem, któremu niewątpliwie dał bardzo wiele, jednak w kluczowych momentach zawsze czegoś brakowało. Po kilku latach pełnienia roli trenera i prezydenta drużyny, Steve Balmer ściągnął z niego ten drugi ciężar, pozostawiając mu trenowanie zawodników, czyli to, co robi najlepiej. W sumie Doc wygrał z Clippers zaledwie 3 serie playoffs. W 2014 pokonał Golden State Warriors Marka Jacksona, w 2015 wyeliminował w pierwszej rundzie mistrzów NBA - San Antonio Spurs, a kilka tygodni temu uporał się w 6 meczach z Dallas Mavericks.

Już w tej serii widać było jednak, że Clippers nie są tak gotowi na walkę o mistrzostwo, jak wydawało się jeszcze przed wznowieniem rozgrywek. Mavs urwali im dwa mecze i gdyby nie kontuzje Doncica i Porzinigsa ta seria mogłaby potoczyć się zupełnie inaczej.

Czy Doc sprawdziłby się w roli trenera 76ers? Byłoby to niejako połączenie dwóch ogniw, którym w ostatnich latach zawsze czegoś brakowało.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
za 3