Ogromne pieniądze dla Portera. Za duże?

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Denver Nuggets wierzą w zespół, który udało im się zbudować. Właśnie dlatego włodarze klubu zdecydowali się przedłużyć umowę z Michaelem Porterem Jr, która opiewa na pięć lat.

Nowa umowa opiewa na maxa, czyli w jego przypadku na 207 milionów dolarów za pięć lat gry. Co ciekawe, koszykarz za rozgrywki 2021/22 zarobi „jedynie” 5,3 miliona dolarów. Porter w poprzednim sezonie był jednym z głównych kandydatów do nagrody dla zawodnika, który poczynił największy postęp. W Denver jakby przestali się obawiać o jego zdrowie.


Już w college’u okazało się bowiem, że Michael Porter Jr ma problem z plecami. Schorzenie było na tyle poważne, że mogło znacząco wpłynąć na karierę młodego gracza. Wielu lekarzy odradzało swoim generalnym menadżerem inwestowania czasu i pieniędzy w talent wychowanka Missouri. Ostatecznie Nuggets wybrali Portera z 14. pickiem w pierwszej rundzie draftu. Pod okiem sztabu medycznego w Denver, Porter powoli odzyskiwał pełną sprawność. Z sezonu na sezon radził sobie coraz lepiej i nie przejawiał żadnych sygnałów wskazujących na to, że problemy powrócą. 


W sezon 2021/22 Porter Jr wchodzi jako jeden z największych talentów w rotacji Denver Nuggets. W poprzednich rozgrywkach skrzydłowy zapisywał na swoim koncie średnio 19 punktów, 7,3 zbiórki. Oprócz tego trafiał fenomenalne 54,2% rzutów z gry oraz 44,5% za trzy. Sztab szkoleniowy cały czas czuwa nad jego zdrowiem, jednak tak poważny uraz pleców może w każdej chwili powrócić i mocno utrudnić jego dalszą karierę.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
pewniaczki