Ostatnie wzmocnienie Lakers

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Wszystko wskazuje na to, że Los Angeles Lakers mają już skład, który będzie bronił dla zespołu mistrzostwa zdobytego w poprzednim sezonie. Do drużyny dołączył strzelec Ben McLemore. 


Jako pierwszy poinformował o tym Shams Charania z The Athletic. Los Angeles Lakers porozumieli się z Benem McLemorem w sprawie kontraktu obowiązującego do końca bieżącego sezonu. Zawodnik kilka dni temu został zwolniony z umowy przez Houston Rockets i trafił na rynek wolnych agentów. Teraz pomoże Jeziorowcom w walce o obronę tytułu. Rzekomo o jego usługi walczyli również Milwaukee Bucks, ale McLemore wybrał Kalifornię. 


Zobacz także: Wkurzony Stephen Curry


Strzelec należy do tej samej stajni co LeBron James oraz Anthony Davis, to również miało wpływ na jego decyzję. Lakers szukali gracza typu 3-and-D po podpisaniu Andre Drummonda. McLemore miał dobry sezon 2019/20 notując 10,1 punktu na skuteczności 44,4% z gry i 40% za trzy. W bieżących rozgrywkach nie miał pewnego miejsca w rotacji trenera Stephena Silasa. W 32 meczach średnio zdobywał 7,4 punktu i trafiał 33,3% z dystansu. 


W Los Angeles także nie może spodziewać się wielkich minut. Będzie funkcjonował jako zabezpieczenie z ławki i przy okazji spróbuje podbić swoją wartość przed wolną agenturą. Lakers mieli ostatnie miejsce w swojej rotacji i postawili na strzelca. Ten za pozostałą część sezonu 2020/21 otrzyma około 600 tysięcy dolarów.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
za 3