Piękne zachowanie Lowry’ego. Kibice Heat to doceniają

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Kyle Lowry jest zawodnikiem, wobec którego Miami Heat mają wielkie nadzieje. Doświadczony rozgrywający „kupił” już kibiców tym, jak zachował się względem swojego poprzednika - Gorana Dragicia.

Dotychczasowy rozgrywający Toronto Raptors przez całą swoją karierę w Kanadzie występował z numerem „7”. Nie było jednak pewne czy będzie mu dane założyć koszulkę z tym samym numerem na Florydzie ze względu na to, że grający dotychczas z siódemką Goran Dragić był wielkim ulubieńcem kibiców. Słoweniec, który tego lata wzmocnił drużynę z Kanady został zapytany przez Lowry’ego o zgodę na grę z tym numerem.


Nie było w tym żadnego problemu. Dragić udzielił „błogosławieństwa” i życzył powodzenia Kyle’owi w jego przygodzie w słonecznym Miami. Lowry przez pierwsze dwa sezony w NBA rozegrał z koszulką numerem „1”. Później zmienił numerem na siódmy, a po transferze do Houston Rockets zdecydował się na „3”. W 46 meczach poprzedniego sezonu 35-letni Lowry zapisywał na swoim koncie 17,2 punktu, 7,3 asysty oraz 5,4 zbiórki. Trafiał 43,6% rzutów z gry oraz 39,6% z obwodu. W rozgrywkach 2021/22 będzie miał okazję grać w bardzo ciekawym zespole, któremu będzie liderował wspólnie z Jimmim Butlerem oraz Bamem Adebayo.


Nie wiemy natomiast z jakim numerem Goran Dragić wystąpi w Toronto ze względu na to, iż „7” ma zostać numerem zastrzeżonym ze względu na wybitne osiągnięcia Kyle’a w barwach Raptors. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes