Pierce: ,,Dziś wszyscy boją się LeBrona"

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:

Paul Pierce i LeBron James toczyli między sobą niezapomniane batalie. The Truth, będący dziś na koszykarskiej emeryturze, najwyraźniej za nimi tęskni - nie jest bowiem zadowolony z postawy dzisiejszych zawodników grających przeciwko Jamesowi.

69 spotkań między sobą i ledwie jedno zwycięstwo różnicy. Ostatecznie to LeBron wygrał przeciwko Paulowi więcej spotkań - 35 do 34. Wśród nich były prawdziwe klasyki, jak Game 7 w 2008 roku:

Czy pojedynek w sezonie 2005/2006, kiedy rzucili w sumie 93 punkty:

Ostatecznie to rzecz jasna James wyszedł z tej trwającej wiele lat konfrontacji zwycięsko - pod wieloma względami. Pierce, dziś analityk w studio ESPN, nadal uważa się za jednego z największych rywali, jakiego LeBron spotkał w swojej karierze. W weekendowym programie NBA Countdown skrytykował dzisiejszych zawodników, którzy według niego nie stawiają gwiazdorowi Lakers odpowiedniego oporu.

Dzisiejsi zawodnicy boją się LeBrona Jamesa. Kiedy widzą go naprzeciw siebie, są wystraszeni. Wiecie o tym. W moich czasach było zupełnie inaczej. Nie baliśmy się Jamesa. Dziś wzbudza strach w tych chłopakach.

Jest w tym stwierdzeniu prawda, ale jest też pewna nieścisłość. Kiedy Pierce mierzył się z Jamesem, ten dopiero stawał się graczem, jakim jest teraz. Idąc tym tropem: kiedy Paul Pierce miał jeszcze warunki, by równać się z nim w pojedynkach 1vs1, LeBron miał dopiero 23-24 lata. Później był poza jego zasięgiem, ale też Paul był coraz starszy. Najboleśniej przekonał się o tym już jako weteran w ekipie Brooklyn Nets, kiedy przed 4. meczem serii przeciwko Heat w 2014 roku powiedział głośno - będę krył LeBrona, bo tylko ja wiem jak to robić!

Efekt?

The Truth dał tej lidze wiele dobrego, a jego pojedynki z LeBronem były ozdobą NBA na przełomie dekad. Dziś jego rolą jest wygłaszanie kontrowersyjnych tez, tak, żebyśmy o tym pisali. Nic dziwnego, że spotyka go za to sporo krytyki. Ale jak to w mediach - lepiej, że mówią, nawet, jeśli źle.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
za 3