Polacy nie pojadą na mistrzostwa świata…

Kosz Kadra

Reprezentacja Polski po walce do samego końca przegrała mecz o wszystko w Niemczech 83:93 i nie pojedzie na mistrzostwa świata. W barwach biało-czerwonych rewelacyjne zawody rozegrał AJ Slaughter.

Od samego początku spotkanie było niezwykle wyrównane. Po pierwszych 10 minutach mieliśmy remis 19:19, lecz druga odsłona minimalnie padła łupem zachodnich sąsiadów. W trzeciej kwarcie biało-czerwoni zaczęli odrabiać straty i po 30 minutach przegrywali już tylko punktem. W samej końcówce skuteczniejsi okazali się Niemcy, który w ostatnie 90 sekund zdominowali spotkanie, ostatecznie triumfując 93:83.

Polacy nie mieli pomysłu na zatrzymanie Dennisa Schrodera. Inaczej - pomysł był, lecz okazał się nieskuteczny. Broniący zawodnicy schodzili pod zasłoną, przez co niemiecki rozgrywający miał wolne pozycje do rzutów z obwodu. Ostatecznie trafił siedem trójek, a spotkanie zakończył z 38 punktami, 7 zbiórkami i 5 asystami.

Po stronie biało-czerwonych zdecydowanie najlepszy był AJ Slaughter, który w 30 minut gry zapisał na swoim koncie 32 „oczka”. Rozgrywający trafił rewelacyjne 8/13 rzutów z obwodu, co jest jego najlepszym wynikiem w reprezentacji. Niestety nie mógł liczyć na wsparcie kolegów. Jarosław Zyskowski, Tomasz Gielo czy Jakub Garbacz mieli bardzo mocno rozregulowane celowniki z obwodu.

Drugim najlepszym strzelcem naszej reprezentacji był Mateusz Ponitka. Kapitan uzbierał 14 punktów, 5 zbiórek oraz 5 asyst. Dobre zawody w kluczowym momencie rozgrywał też Michał Sokołowski, który uzbierał 13 punktów oraz 3 zbiórki. Fragmentami solidnie wyglądał też Jakub Schenk - zdobywca 7 „oczek”.