Polska w półfinale 3x3!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
FIBA.com

Fantastyczny koncert Przemysława Zamojskiego! Polacy w ćwierćfinale Mistrzostw Europy w koszykówce 3x3 pokonali Holandię 21:14 i zapewnili sobie grę w półfinale turnieju w Paryżu.


Nic nie zapowiadało łatwego spotkania, bo Holandia dysponuje naprawdę dobrymi zawodnikami. Od początku ekipy szły cios za cios i w głównej mierze skupiały się na defensywie. Twarda gra w obronie obu ekip miała odbicie w słabej skuteczności i rzutach z nieprzygotowanych pozycji. Jako pierwsi przełamali się Holendrzy wychodząc na prowadzenie 8:5. Jednak po wymianie rzutów z dystansu było już tylko 10:9 i wtedy inicjatywę przejęli Polacy. 


Seria 6:0, w trakcie której z dystansu trafiali Bartosz Diduszko oraz Przemysław Rduch, a Zamoj skończył akcję 1+1 dała na prowadzenie 15:10, którego już nie oddaliśmy. Końcówka była prawdziwym pokazem umiejętności i wielkiego serca do gry Zamojskiego! To jego rzuty utrzymały nasze prowadzenie i ostatecznie Polacy pokonali Holendrów 21:14, co oznacza, że awansowali do półfinału Mistrzostw Europy! Kolejny mecz już o 19:45, czekamy na rywala. 


Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes