Pomnik Bryanta obok pomnika Kościuszki!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
Getty Images

Jedną z ostatnich decyzji administracyjnych ustępującego prezydenta Donalda Trumpa, było wpisanie Kobego Bryanta na listę zasłużonych Amerykanów, którzy otrzymają swój pomnik. 


Ten stanie w “Narodowym Ogrodzie Amerykańskich Bohaterów”. Jest to inicjatywa Donalda Trumpa, który już w połowie ubiegłego roku informował o chęci stworzenia takiego miejsca. Zatem wśród wielu znamienitych postaci, znajdzie się tam również miejsce dla legendy Los Angeles Lakers - Kobego Bryanta. Nie mamy cienia wątpliwości, że to słuszna decyzja, bowiem Kobe inspirował do wielkich rzeczy kolejne pokolenia koszykarzy i nie tylko. 


- Każda z postaci została wybrana za to, w jaki sposób oddawała amerykańskiego ducha bojowości oraz oporu, wielkości i żądności przygód, odwagi i pewności siebie, lojalności oraz miłości. Zadziwiali świat siłą swojego przykładu i każdy z nich przyczynił się do wspaniałej historii Ameryki, której najlepsze rozdziały dopiero przed nami - czytamy w oświadczeniu.  


Co ciekawe - postać Kobego może stanąć niedaleko pomnika… Tadeusza Kościuszki, którego Trump również uznał za godnego tego wyróżnienia. Nie wiemy jednak, gdzie park zostanie postawiony. Nie wiemy też, jak będzie pomnik Bryanta i pozostałych wyróżnionych wyglądał. Niewykluczone, że o tym zdecyduje już kolejny prezydent Stanów Zjednoczonych, czyli Joe Biden. W LA czekają natomiast na to, kiedy pomnik Kobego stanie przed Staples Center. To tylko kwestia czasu...

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
za 3