Poważna kontuzja Thompsona! GSW już mają zastępstwo

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
Getty Images

Niestety z wielkim żalem przychodzi nam informować, że potwierdziły się przypuszczenia dotyczące kontuzji Klaya Thompsona. Zespół z San Francisco zdążył już zareagować i ściągnął wsparcie z Oklahomy.


Prześwietlenie prawej stopy Klaya Thompsona wykazało zerwanie ścięgna Achillesa. Zawodnik nabawił się kontuzji w trakcie treningu. To niestety oznacza, że jeden z najlepszych strzelców w lidze straci cały sezon 2020/21 - drugi z rzędu po tym, jak przez ostatnich kilkanaście miesięcy wracał do zdrowia po zerwaniu więzadła w lewym kolanie. To koszmarne wieści dla Warriors i koszmarne dla zawodnika. 


Thompson bez cienia wątpliwości będzie potrzebował w tym momencie ogromnego wsparcia ze strony swoich kolegów i najbliższych. Psychicznie to dla niego ogromne wyzwanie. Bardzo długo przygotowywał się do powrotu i nagle dostaje informacje, że jest dopiero w połowie drogi… Lekarze przewidują, że zawodnik wróci do pełnej sprawności i niewykluczone, że będzie w stu procentach gotowy na rozgrywki 2021/22. 


Zobacz także: Analizujemy rynek


W międzyczasie Bob Myers - generalny menadżer GSW dostał od właścicieli zgodę na wykorzystanie specjalnego wyjątku. W efekcie Warriors zareagowali natychmiast, pozyskując z Oklahomy City Thunder Kelly’ego Oubre Jr’a. Ten rzekomo jest podekscytowany na myśl o grze dla Warriors. OKC ugrali na nieszczęściu rywala pierwszy pick z pierwszej rundy draftu 2021 roku i stworzyli 14,4 miliona dolarów wyjątku do wykorzystania. 


Oubre dołączy więc do Stephena Curry’ego tworząc obwód, który ma zapewnić Golden State Warriors możliwość walki z czołówką zachodniej konferencji. Dla Oubre to ogromna szansa, by pokazać, że jest w stanie grać na jeszcze wyższym poziomie niż do tej pory. W 56 meczach poprzedniego sezonu Oubre notował na swoje konto średnio 18,7 punktu, 6,4 zbiórki trafiając 45,2 FG% oraz 35,2 3PT%. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes