Powrót Stepha nie pomógł. Play-Offy bez Warriors?

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Atlanta Hawks odniosła niezwykle cenne zwycięstwo nad Golden State Warriors, tym samym utrzymując czwartą lokatę na Wschodzie. Warriors z kolei z meczu na mecz coraz bardziej oddalają się od gry w Play-Offach. 

Nie pomogli powracający na parkiet Stephen Curry i Draymond Green, którzy byli nieobecni podczas ostatniej druzgocącej przegranej z Toronto Raptors. Tej nocy musieli uznać wyższość Atlanty Hawks, która triumfując 117:111 wygrała tym samym trzecie spotkanie z rzędu. Nie przyszło ono jednak tak łatwo, bowiem Stephen Curry dwoił się i troił, aby do tego nie dopuścić. Rozgrywający zapisał na swoim koncie 37 punktów, trafiając 12/23 swoich rzutów. 


Obecnie zespół Steve’a Kerra jest na 10. miejscu na Wschodzie i z bilansem 23 zwycięstw oraz 27 przegranych traci już coraz więcej do miejsc promowanych awansem do fazy Play-Off. Okupujący ósmą lokatę Grizzlies, podobnie jak z resztą dziewiąci Spurs mogą się pochwalić 24 zwycięstwami i 23 przegranymi. Warriors coraz bardziej oddalają się od czołówki, o czym świadczy też fakt, iż w 10 ostatnich meczach przegrali siedem. 


Biorąc pod uwagę skład, jaki obecnie posiadają Warriors - kolejny sezon może być dla nich naprawdę ciekawy. Właśnie w rozgrywkach 2021/22 do gry ma powrócić Klay Thompson, a obecny skład z takimi zawodnikami, jak Stephen Curry, Kelly Oubre Jr, Draymond Green, Andrew Wiggins czy młody James Wiseman sprawia, że mogą być w kolejnych rozgrywkach naprawdę mocni. Wszystko zależy jednak od zdrowia ich super strzelca, który pauzuje już trzeci sezon.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
za 3