Poznaliśmy najlepsze piątki sezonu. W grze OGROMNE pieniądze!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

NBA ogłosiła minionej nocy najlepsze piątki sezonu zasadniczego. Niektórzy koszykarze dzięki tym nominacjom będą mogli zarobić ogromne pieniądze. Z Luką Donciciem na czele, który będzie mógł podpisać najwyższy kontrakt w historii.

W najlepszej piątce sezonu znaleźli się: Luka Doncic, Shai Gilgeous-Alexander, Jayson Tatum, Giannis Antetokounmpo oraz Nikola Jokic. Drugi najlepszy skład stworzyli: Jalen Brunson, Anthony Edwards, Kawhi Leonard, Kevin Durant i Anthony Davis. Trzecia najlepsza piątka także była niezwykle mocna: Tyrese Haliburton, Stephen Curry, Devin Booker, LeBron James oraz Domantas Sabonis.

Dzięki nominacji do najlepszego składu sezonu, Luka Doncic będzie mógł w sezonie 2025/26 podpisać najwyższy kontrakt w historii NBA. Zgodnie z zasadami ligi, jego pięcioletnia umowa będzie mogła opiewać na 346 miliony dolarów. Niewiele gorsi będą Shai Gilgeous-Alexander czy Anthony Edwards, których umowy będą mogły opiewać na 294 miliony dolarów.

Co ciekawe, w tym sezonie zawodnicy musieli po raz pierwszy spełnić minimum, jeśli chodzi o rozegrane mecze. Każdy z nich musiał wystąpić w 65 spotkaniach, spędzając w każdym z nim co najmniej 20 minut na parkiecie. Nie stanowiło do wielkiego problemu dla zawodników, których kariery powoli zmierzają ku końcowi. LeBron James został wybrany do najlepszych składów już 20. raz w karierze, Kevin Durant 11., a Stephen Curry 10.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes