Poznaliśmy najlepszego trenera sezonu!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

To była bardzo wyrównana walka, jednak ostatecznie statuetka dla najlepszego trenera powędrowała w ręce Toma Thibodeau z New York Knicks. Drugie miejsce w wyścigu po tę nagrodę zajął Monty Williams.

Szkoleniowiec Phoenix Suns stracił do Thibodeau zaledwie 11 punktów. 63-letni trener Knicks otrzymał łącznie 351 punktów, na które złożyło się 45 głosów na zajęcie przez niego pierwszego miejsca. Williams, z którym Thibodeau miał okazję pracować w reprezentacji Stanów Zjednoczonych otrzymał ich 43. 32 z kolei zasiliły konto Quina Syndera z Utah Jazz, który zajął trzecie miejsce.


New York Knicks zakończyli zmagania w pierwszej rundzie Play-Offów, do których awansowali po raz pierwszy od 2013 roku. W porównaniu z zeszłym rokiem, zespół wygrał 20 meczów więcej, co jest fantastycznym wynikiem. Oprócz Thibodeau, nagrodę otrzymał też koszykarz Knicks - Julius Randle. Podkoszowy został wybrany zawodnikiem, który poczynił największy postęp.


Dla Thibsa jest to druga statuetka najlepszego trenera. Wcześniej otrzymał ją w 2011 roku, kiedy to poprowadził chicagowskie byki do fantastycznego bilansu 62 zwycięstw oraz zaledwie 20 przegranych. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
pewniaczki