Prawda stojąca za konfliktem Allena i Rondo

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
Getty Images

Kendrick Perkins - dziś jedna z najczęściej udzielających się osobowości telewizyjnych, a swego czasu center mistrzowskich Celtics, wprowadził nas w kolejną inside-story z szatni. Tym razem przybliżył konflikt Rajona Rondo i Raya Allena, duetu, zdawałoby się, idealnego.

Jak powszechnie wiadomo, było tak jednak tylko na parkiecie.

Jeśli kibicujecie Celtics, tak jak ja, w trakcie 5 wspólnych sezonów w wykonaniu wielkiej trójki prawdopodobnie trudno było Wam wyobrazić sobie lepszy duet, niż Rondo i Allen. No spójrzcie tylko.

W pewnym momencie trudno było już wyobrazić sobie rozgrywającego akcję Rondo bez Allena w rogu, czy wybiegającego zza zasłony Raya bez Rajona, który czeka na to, by podać mu piłkę. A jednak, jak się okazuje, był ktoś, kto właśnie taki scenariusz sobie wyobrażał.

Szczegóły niech opowie Kendrick Perkins.


,,To było w sezonie 2008-09, kiedy wyszło na jaw, że Chris Paul coraz głośniej myśli o odejściu z Nowego Orleanu. Pojawiło się więc sporo plotek na temat tego, że Celtics powinni rozważyć wymianę CP3 za Rondo. KG i Pierce zdecydowanie powiedzieli NIE - Nie ma opcji, żebyśmy to zrobili, dopiero co wygraliśmy mistrzostwo, zostajemy przy Rondo. Ale Ray był innego zdania. Mówił - Zróbmy To! Koniec końców Rondo dowiedział się o całej sprawie i było po wszystkim."

Perkins opowiada także o sytuacji, w której C's przynieśli na trening rękawice bokserskie, żeby obaj mogli wyjaśnić sobie sytuację w dwóch rundach.

Mimo całego zajścia obaj panowie genialnie dogadywali się na parkiecie w kolejnych latach i prawie zdobyli drugie mistrzostwo. Do dziś mocno wierzę, że gdyby to Celtics wygrali Game 7 w 2010 roku, Rajon zdobyłby nagrodę MVP Finałów i dziś postrzegany byłby zupełnie inaczej.

Jako pierwszy z zawodników pierwszej piątki, szeregi ówczesnych Celtics opuścił Kendrick Perkins, który w sezonie 10/11 został oddany do Oklahoma City. Według mnie - był to bardzo poważy błąd Danny'ego Ainge'a, który mocno nadszarpnął atmosferę w zespole. I choć w 2012 roku C's znów byli o krok od Finałów - przegrali dopiero po 7 meczach z Miami Heat, nigdy już nie byli tak dobrą drużyną, jak z Perkiem w składzie. Szalę goryczy przelały przenosiny Allena do Miami, które przekreśliły z resztą jego relacje z Kevinem Garnettem.

Dla Raya dołączenie do Heat okazało się równie znakomitą decyzją, co wcześniejsza przeprowadzka do Bostonu. W 2013 roku oddał jeden z najważniejszych rzutów w historii Finałów NBA i odwrócił ich losy, dzięki czemu kilka dni później świętował swoje drugie mistrzostwo NBA.

Pomiędzy starymi kolegami z drużyny było jednak sporo zepsutej krwi. Pierce, Rondo, Garnett, Perkins i Glen Davis opowiadali o odejściu Allena w programie Area21 w 2017 roku.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
za 3