Przegląd nocy: Pokaz mocy Lakers w pierwszej połowie

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Los Angeles Lakers pokazali minionej nocy, jak wielki ofensywny potencjał w nich drzemie. Sacramento Kings zlali obecnych mistrzów NBA, a Boston Celtics mocno męczyli się z Washington Wizards.  

New Orleans Pelicans 122:139 Los Angeles Lakers

Los Angeles Lakers zagrali prawdopodobnie najlepszą pierwszą połowę w kilku ostatnich latach. Drużyna Darwina Hama zdobyła aż 87 punktów w pierwszych dwóch kwartach, co ustawiło przebieg tego spotkania. Wszyscy zawodnicy z pierwszej piątki zapisywali na swoim koncie co najmniej 20 punktów, przy czym najlepszym strzelcem z 30 „oczkami” okazał się D’Angelo Russell. Trzy punkty mniej miał Austin Reaves, po 21 punktów zapisywali LeBron James i Rui Hachimura. Davis zakończył mecz z 20 „oczkami”.

W barwach Pelicans zdecydowanie najlepszym zawodnikiem był Zion Williamson - autor 30 punktów, 9 zbiórek i 5 asyst. 22 „oczka” uzbierał Brandon Ingram, który dorzucił też 7 zbiórek oraz 7 asyst. Warto wspomnieć również o 19 punktach CJ’a McColluma.

Denver Nuggets 106:135 Sacramento Kings

Ten mecz obnażył wiele problemów (zarówno defensywnych, jak i ofensywnych) w grze Denver Nuggets. Mimo, że w spotkaniu nie wystąpił Michael Porter jr, mało kto spodziewał się tak wielkiej niemocy obecnych mistrzów NBA. Najlepszym strzelcem z 23 punktami, 8 zbiórkami i 7 asystami okazał się oczywiście Nikola Jokic. 

Na parkiet w barwach Kings wybiegło tej nocy aż 14 zawodników, z czego 12 wpisało się na listę strzelców. Domantas Sabonis zdecydowanie zdominował strefę podkoszową, notując 17 punktów, 17 zbiórek oraz 10 asyst. Tyle samo „oczek” uzbierał też Keegan Murray. Najlepszym strzelcem okazała ię natomiast Malik Monk, który wchodząc z ławki uzbierał 23 punkty. 

Atlanta Hawks 127:121 Philadelphia 76ers

Houston Rockets 104:107 Toronto Raptors

Washington Wizards 129:133 Boston Celtics

Charlotte Hornets 84:120 Milwaukee Bucks

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes