Przegląd nocy: SGA i Caruso załatwili Spurs

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
YouTube

Zespół trenera Marka Daigneaulta wrócił do siebie i odzyskał prowadzenie w serii. Thunder zanotowali 40 punktów w drugiej kwarcie i objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca. Seria wraca do San Antonio.

THUNDER - SPURS 127:114 (3-2)

Shai Gilgeous-Alexander zdobył 32 punkty, Alex Caruso poprowadził kolejny świetny występ ławki rezerwowych z dorobkiem 22 punktów, a Oklahoma City Thunder są o jedno zwycięstwo od powrotu do Finałów NBA. Jared McCain, który dostał szansę w pierwszym składzie z powodu nieobecności Jalen Williams i Ajay Mitchell — zdobył 20 punktów w swoim debiutanckim meczu w play-offach jako starter dla aktualnych mistrzów NBA. Chet Holmgren dołożył 16 punktów i 11 zbiórek dla Thunder, a Isaiah Hartenstein zakończył spotkanie z 12 punktami i 15 zbiórkami.

Stephon Castle zdobył 24 punkty dla San Antonio Spurs, którzy otrzymali także 22 punkty od Juliana Champagnie oraz 20 punktów od Victora Wembanyamy — choć ten trafił tylko 4 z 15 rzutów z gry. Mecz numer 6 odbędzie się w czwartek w San Antonio. Jeśli potrzebny będzie siódmy mecz, zostanie rozegrany w sobotę w Oklahoma City. W międzyczasie New York Knicks czekają, by zobaczyć, kto awansuje.

Oklahoma City zdobyło aż 40 punktów w drugiej kwarcie, przejmując kontrolę nad spotkaniem i utrzymując prowadzenie do końca. Thunder prowadzili już różnicą 20 punktów w trzeciej kwarcie, zanim San Antonio zdołało zmniejszyć stratę do ośmiu. Spurs mieli szansę jeszcze bardziej odrobić straty, ale byli wyraźnie sfrustrowani kilkoma nieodgwizdanymi przewinieniami w ostatniej minucie tej części gry. Przed czwartą kwartą Oklahoma City prowadziło 101:91.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes