Przegląd nocy: Wstydliwa porażka Mavs i Doncicia

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Poprzedniej nocy na parkietach NBA miało miejsce tylko jedno spotkanie. Detroit Pistons zmierzyli się na własnym parkiecie z Dallas Mavericks. Jeden z kandydatów do walki o mistrzostwo nie dał rady outsiderowi. 

PISTONS - MAVERICKS 131:125

- Można było przypuszczać, że to będzie dla Dallas Mavericks relatywnie łatwe zadanie. Dysponują zdecydowanie większym ofensywnym potencjałem oraz doświadczeniem. Tymczasem dali się rywalowi całkowicie zaskoczyć i od paru tygodni wyglądają jak drużyna, która każdej kolejnej nocy gra na zupełnie różnym poziomie zaangażowania. To duży problem dla Jasona Kidda, bowiem stracił kontrolę nad sytuacją, a przecież Mavs mieli szybko ustalić swoje miejsce w czołówce konferencji i budować formę na najważniejszy moment rywalizacji. 

- W końcówce czwartej kwarty po runie 10:0 Pistons prowadzili już 113:104, ale nie potrafili zamknąć meczu i na 22 sekundy przed końcem Reggie Bullock doprowadził do remisu (117:117) trafiając lay-up. W kolejnej akcji Isaiah Stewart nie trafił za trzy i zespoły rozpoczęły dogrywkę. W niej, na 1:35 przed końcem, do remisu udało się doprowadzić Christianowi Woodowi, ale w dwóch kolejnych akcjach dwie trójki z rzędu trafił Killian Hayes. Jego rzuty dały gospodarzom prowadzenie, które przypieczętowało ich zwycięstwo. 

- Mavericks przegrali pięć z ostatnich sześciu meczów. Nastroje w obozie Jasona Kidda są niepewne. Luka Doncić zanotował 35 punktów (13/25 FG, 7/14 3PT), 5 zbiórek, 10 asyst oraz 3 przechwyty. Kolejne 26 oczek (9/20 FG< 6/14 3PT), 5 zbiórek, 2 asysty i 2 przechwyty Tima Hardawaya Jr’a oraz 25 punktów (10/13 FG), 8 zbiórek i 3 asysty Christiana Wooda. Po stronie Pistons 30 oczek (10/14 FG, 5/6 3PT), 2 asysty i 2 przechwyty Bojana Bogdanovicia, 22 punkty (10/13 FG, 2/4 3PT), 8 asyst Killiana Hayesa i 19 oczek, 13 zbiórek Marvina Bagleya III. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes