Przynajmniej w sprawie Embiida dobre wieści

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Kibice Philadelphii 76ers nie są w ostatnim czasie rozpieszczani dobrymi informacjami. Dlatego doniesienia na temat stanu zdrowia Joela Embiida powinny przywrócić im uśmiech na twarzy. 


Już w trakcie ostatnich play-offów Joel Embiid nie był w stu procentach zdrowy. Podczas pierwszej rundy doznał kontuzji kolana. Ta nie okazała się tak groźna, jak wielu przypuszczało i gwiazda Sixers kontynuowała grę. O ile po atakowanej stronie Joel nie miał większych ograniczeń, tak w obronie nie był w stanie pomóc drużynie w wystarczającym stopniu. M.in. przez to Philadelphia 76ers ostatecznie musiała uznać wyższość Atlanty Hawks. 


Zobacz także: Zion ma dość?


Szczęśliwie Embiid nie potrzebował operacji. Sztab medyczny cały czas kontrolował rehabilitację gracza. Ten ma za sobą kilka naprawdę nieprzyjemnych urazów, więc lekarze na bieżąco sprawdzają, jak jego kolana, kostki, stawy, ścięgna i więzadła reagują na obciążenia związane z intensywnością gry. Teraz jednak przedstawili dobre informacje. Kameruńczyk jest w 100% gotowy do rozpoczęcia obozu przygotowawczego i nic nie powinno go ograniczać. 


Całe lato spędził na tym, by dać swojemu ciało odpowiednio dużo odpoczynku. Za kilka dni Sixers rozpoczynają jednak pracę, więc kończy się okres ładowania baterii. Już na początku października zespoły rozegrają pierwsze mecze w ramach pre-season. Zdrowy Embiid to kandydat do nagrody MVP, nie mamy co do tego wątpliwości. W 51 meczach poprzedniego sezonu notował średnio 28,5 punktu, 10,6 zbiórki i 2,8 asysty trafiając 51,3 FG% i 37,7 3PT%.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
pewniaczki