PZKosz-em rządzi autokrata, Waczyński się mu sprzeciwił

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
Andrzej Romański / PZKosz

Jeden z obecnie najlepszych polskich koszykarzy nie dostał powołania na listopadowe mecze reprezentacji Polski. Dlaczego? Ponieważ nie pasuje prezesowi Radosławowi Piesiewiczowi. 


Nie ma innej interpretacji, bo PZKosz nawet nie chciał tej decyzji bronić. W komentarzu do powołań na mecze kwalifikacyjne do EuroBasketu 2022 z Rumunią i Izraelem, które odbędą się w listopadzie w Walencji, nie ma nawet słowa o niedawnym kapitanie kadry - Adamie Waczyńskim. Ten na dobre zadomowił się w najlepszej europejskiej lidze i na każdym kroku potwierdza swój ogromny profesjonalizm. Nikt o zdrowych zmysłach nie ma cienia wątpliwości, że Waczyński zasłużył na to, by reprezentować swój kraj. 


Adam ma jednak problem, bo nie zgadza się na to, co reprezentują sobą prezes PZKosz - Radosław Piesiewicz. Waczyński odmówił funkcjonowania na jego zasadach i w postrzeganiu prezesa stał się "persona non grata". To jednak nie jest największy problem. Ten sprowadza się do osoby trenera Mike’a Taylora, który w tym wypadku sabotuje swój własny zespół. Brak powołania dla Wacy uderza w jego wizerunek, bo coach nawet nie próbował się do tej decyzji odnieść. Milczenie w tym temacie wygląda dla niego bardzo źle. 


Reprezentacja w ostatnim czasie prezentowała dobrą grę i na pewno jest w naszej kadrze sporo potencjału oraz ciekawa perspektywa na przyszłość. Nie zmienia to faktu, że obecność Adama Waczyńskiego byłaby ogromnym wsparciem nie tylko na parkiecie, ale także poza nim, bo Waca wszystkim dał się poznać jako wielki profesjonalista. Jest stanowczy i twardo trzyma się swojego zadania, a brak zaproszenia do reprezentacji wynika z tego, że prezesa Piesiewicza… nie przeprosił. To kolejny już absurd, który wynika z autorytarnego stylu zarządzania związkiem. 


Środowisko wokół polskiego kosza domaga się od PZKosz wyjaśnienia decyzji o braku powołania dla Adama Waczyńskiego, jednak w gruncie rzeczy to pytania retoryczne. Związek z pewnością znajdzie formułkę, którą trener Taylor zaserwuje dziennikarzom podczas pierwszego spotkania na konferencji prasowej, ale jaka jest prawda doskonale wiemy i nie potrzebujemy, by nam ją wyjaśniano w pokrętny sposób. Chociaż samo wyjaśnienie może być przezabawne. 


Całą listę powołanych na mecze w Walencji znajdziecie TUTAJ. EuroBasket 2022 zostanie rozegrany od 1 do 18 września 2022 r. w czterech krajach: Czechach, Gruzji, Włoszech i Niemczech.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
za 3