Raptors zmuszeni do opuszczenia Toronto?!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
Robby Rey / Flickr

Sytuacja epidemiologiczna w Stanach Zjednoczonych może znacząco utrudnić Toronto Raptors życie. Zespół stara się zrobić wszystko, by sezon 2020/21 rozgrywać we własnej arenie.


Druga fala koronawirusa spowodowała, że Stany Zjednoczone zaczynają narzucać poważne restrykcje, m.in. związane z podróżowaniem. Te mogą dotknąć również drużyn sportowych, które swoje siedziby mają w Kanadzie, a rywalizują w amerykańskich ligach. Jedną z takich ekip są rzecz jasna Toronto Raptors. W ostatnich dniach pojawiło się wiele doniesień na temat możliwości przenosin byłych mistrzów do innego miasta, rzecz jasna tylko w formie tymczasowej. 


Najpierw mówiono o Louisville, następnie Buffallo, a ostatnio o Kansas City. Problem w tym momencie polega na tym, że nawet jeśli Raptors przenieśliby się do innego miasta, by usprawnić swoje funkcjonowanie, to kibice i tak nie mogliby wejść na trybuny. To powoduje, że nieco łatwiej byłoby ekipie z Toronto przełknąć fakt, że nie mogą grać u siebie. Pojawiło się kilka doniesień, ale jak dotąd Raptors dementowali informacje upierając się, że zostaną u siebie. 


Zobacz także: 7 lat od transferu Gortata


Sytuacja jest jednak bardzo dynamiczna. Dalszy pogłębiający się kryzys epidemiologiczny w USA może spowodować wprowadzenie kolejnych obostrzeń, które będą dla Raptors nie do przeskoczenia, jeśli pozostaną w Toronto, czyli poza granicami Stanów Zjednoczonych. Drużyna baseballa Toronto Blue Jays swoje mecze rozgrywała w Buffalo natomiast piłkarskie Toronto FC spotkania MLS organizowało w Connecticut. 


Jeśli Raptors uprą się na grze w Toronto, będą to musieli załatwić na szczeblu administracyjnym zarówno Kanady, jak i USA. Komisarz Adam Silver zapewne postara się im pomóc uzyskać zgodę na podróżowanie, niemniej stworzy to precedens, z którego następnie będą mogły korzystać inne kanadyjskie drużyny, a to może być po prostu za dużo. Czekamy zatem na rozwój wydarzeń i konkretne decyzje podjęte przez właścicieli zespołu z Toronto. 


Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
za 3