Rekord kariery Lonzo Balla. Rozgrywający nie przestaje się rozwijać

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Rozgrywający z sezonu na sezon spisuje się coraz lepiej. Lonzo trafił minionej nocy aż osiem rzutów za trzy, ustanawiając tym samym nowy rekord  kariery. To dla niego dobra wiadomość, bowiem tego lata będzie się starał o nowy, lukratywny kontrakt.

Ball w całym spotkaniu trafił 8/15 rzutów z obwodu i co ciekawe - ani razu nie trafił z półdystansu czy spod kosza. Łącznie w całym meczu zanotował 27 punktów, do których dołoży 9 asyst, 4 zbiórki oraz 3 przechwyty. Miał sporo miejsca do pokazania się, bowiem zespół w spotkaniu z Rakietami z Houston musiał sobie radzić bez Ziona Williamsona oraz Brandona Ingrama. 


- To, co Lonzo zrobił w ciągu ostatnich dwóch lat, jest jedną z najlepszych historii w lidze. Tak poprawić swój rzut z obwodu, to jest naprawdę trudne do zrobienia. Swój rzut wprowadził na niezwykle wysoki poziom i stał się po prostu świetnym strzelcem - mówił po meczu Stan Van Gundy. 


Kibiców Pelicans, którzy z 22 zwycięstwami i 27 przegranymi okupują 11. lokatę na Zachodzie, może martwić fakt, iż już trzeci mecz z rzędu musieli radzić sobie bez Williamsona i Ingrama. Podkoszowy ma problem z kciukiem w prawej ręce, natomiast Ingram z palcem u stopy. Biorąc pod uwagę, że Pels praktycznie nie mają już szans na grę w Play-Offach, zespół woli dmuchać na zimne i nie przeciążać swoich zawodników. 

Tego lata Ballowi kończy się kontrakt w Nowym Orleanie, dlatego sporo mówiło się o tym, że zmieni klub podczas ostatniego dnia okienka wymian. Głównym kandydatem mieli być Chicago Bulls, którzy podczas trade deadline pozyskali m.in. Nikolę Vucevicia. Ostatecznie koszykarz został w Pelicans i tego lata podczas wolnej agentury będzie oczekiwał kontraktu w okolicach 20 milionów dolarów za sezon. Stan Van Gundy nie jest jednak gotowy zaproponować mu tak dużych pieniędzy.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
za 3