Simmons zamknął kolegom drzwi przed nosem

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Ben Simmons to jednak z największych historii dziejących się tuż przed rozpoczęciem pre-season. Kilku kolegów z drużyny chciało z nim szczerze porozmawiać, ale Australijczyk nie miał na to najmniejszej ochoty. 


Jak poinformował Shams Charania z The Athletic, Ben Simmons odrzucił propozycję spotkania z Joelem Embiidem, Matissem Thybullem, czyli swoim kolegą z reprezentacji oraz z Tobiasem Harrisem. Panowie zaproponowali Simmonsowi, by spróbować złapać się w Los Angeles, ale Ben ostatecznie się nie zgodził, co tylko potwierdza jego intencje. Nic nie wskazuje na to, by Sixers w jakikolwiek sposób udało się naprawić relację z zawodnikiem. 


Zobacz także: Nie wiadomo, czy Kawhi zdąży wrócić do gry


Trójka graczy wyszła z inicjatywą, by spotkać się z Simmonsem i spróbować zmienić jego zdanie. Niewykluczone jednak, że całą sytuacją na tym etapie steruje już wyłącznie agent Bena, czyli Rich Paul. W ostatnich dniach nadzieję na to, że Ben zmieni swoje podejście wyraził także trener Doc Rivers. Jednak Simmons oraz jego obóz zdają się być obrażeni na Riversa za to, że ten zrobił z Australijczyka kozła ofiarnego po ostatnich play-offach. 


- Przebrniemy przez to. Zawsze musimy w pierwszej kolejności myśleć o drużynie - mówił trener Rivers. - Oczywiście chcielibyśmy, aby Ben do nas wrócił. Spróbujemy zrobić co w naszej mocy, by do tego doszło. Ma jeszcze ważny długoletni kontrakt - dodał szkoleniowiec. 


Swoje zainteresowanie rzekomo zgłosili Cleveland Cavaliers i Minnesota Timberwolves. Do tej pory cena Sixers za Simmonsa była bardzo wysoka. Niewykluczone, że prędzej czy później Daryl Morey, generalny menadżer Szóstek, będzie musiał znacząco obniżyć swoje oczekiwania, by tylko rozwiązać sytuację i w końcu temat Simmonsa zamknąć. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
pewniaczki