Stał się ważną postacią w Knicks. Teraz może zmienić zespół!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

New York Knicks byli w tegorocznych Play-Offach jedną z najprzyjemniejszych do oglądania drużyn. W kolejnym sezonie skład zespołu może się jednak bardzo mocno zmienić…

Okazuje się, że z drużyną może pożegnać się Isaiah Hartenstein, który odgrywał bardzo ważną rolę pod koszem – szczególnie po kontuzji Mitchella Robinsona. Knicks są w stanie zaoferować mu czteroletni kontrakt opiewający na 72,5 miliona dolarów, ale okazuje się, że koszykarzem poważnie interesują się Oklahoma City Thunder. Najlepszy zespół sezonu zasadniczego w konferencji Zachodniej mógłby mu zaoferować krótką umowę, ale opiewającą na o wiele większe pieniądze.

Podkoszowy dołączył do Knicks w 2022 roku, podpisując dwuletni kontrakt opiewający na 16 milionów dolarów. W tym sezonie wystąpił w 75 meczach, w których notował 7,8 punktu, 8,3 zbiórki, 2,5 asysty, 1,2 przechwytu oraz 1,1 bloku. Był piątym najlepiej zbierającym graczem na atakowanej tablicy.

I właśnie umiejętność zbierania piłek na obręczach rywali miałaby być tym, czego oczekiwaliby od niego Thunder, którzy podobnie jak Knicks odpadli w drugiej rundzie fazy Play-Off. Najlepsza drużyna konferencji Zachodniej w sezonie zasadniczym miała ogromne problemy ze zbiórkami – zajmując w tym elemencie 27. miejsce w całej lidze.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes