Święta z NBA! Terminarz wygląda obiecująco

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Liga zadbała o to, byśmy w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia dostali od niej stosowny prezent. Pięć meczów i każdy z nich niosący za sobą konkretną historię. Ruszymy o 18:00 i skończymy nad ranem. 

Liga długo zwleka z opublikowanie pełnego terminarza na sezon 2022/23. Mówi się, że wynika to z niepewności, co do przyszłości Kevina Duranta, Kyriego Irvinga, Russella Westbrooka, czy Donovana Mitchella. Nie może jednak zwlekać w nieskończoność, bo ekipy są gotowe do planowania swoich podróży. Lada dzień powinniśmy więc dostać całość, na razie musimy się zadowolić tym, co wycieknie. Shams Charania opublikował wszystkie pary, jakie zmierzą się ze sobą w jeden z najważniejszych dni w kalendarzu. 

Zobacz także: Giannis w Chicago?!

Pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia ma wyjątkową aurę. Mecze rozpoczynają się od 18:00 i kończą o 7:00 kolejnego dnia. Pięć spotkań i żadne na siebie nie nachodzi. To prawdziwy maraton i wyzwanie dla najwytrwalszych, bo przy odrobinie samozaparcia da się obejrzeć wszystkie świąteczne starcia. A jest na co czekać, bo naprzeciw siebie staną min. Tatum vs Antetokounmpo, Jokić vs Booker, Doncić vs James czy Curry vs Morant. Przedstawiona poniżej kolejność najprawdopodobniej będzie kolejnością, z jaką rozgrywane będą spotkania. 

- Boston Celtics – Milwaukee Bucks

- New York Knicks – Philadelphia 76ers

- Denver Nuggets – Phoenix Suns

- Dallas Mavericks – Los Angeles Lakers

- Golden State Warriors – Memphis Grizzlies

NBA musiała postawić na konkretne marki, bo tylko w ten sposób jest w stanie przyciągnąć dużą widownię i zadowolić telewizje, dla których to szansa na wyśrubowanie konkretnego wyniku. Niektórzy są z tego powodu obrażeni i nie do końca akceptują decyzję ligi. Mecz w pierwszy dzień świąt jest wydarzeniem prestiżowym, nie tylko dla Klubów, ale także dla koszykarzy. Można powiedzieć, że Ja Morant starcie z Golden State Warriors wyprosił, bowiem wspominał o nim wcześniej. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes