Szalona liczba. Pokazuje, jak duży problem ma Oubre

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
Kyle Terada-USA TODAY Sports

Nie jest to wymarzony początek sezonu w wykonaniu Kelly’ego Oubre Jr-a. Miał być zastępstwem dla Klaya Thompsona, tymczasem ugrzązł w problemach strzeleckich i nie potrafi się z nich wygrzebać. 


Z 45 rzutów za trzy, które Kelly Oubre oddał, trafił zaledwie sześć, co daje skuteczność na poziomie 13%. Po dobrym sezonie 2019/20 w barwach Phoenix Suns, poprzeczka dla wychowanka Kansas została zawieszona znacznie wyżej. Dla Oubre to bardzo ważne, by zaprezentować się w tym sezonie z jak najlepszej strony, ponieważ latem przyszłego roku trafi na rynek wolnych agentów jako niezastrzeżony gracz. Im lepsza dyspozycja - tym większej oferty może oczekiwać. 


Zobacz także: LaMelo pisze historię


Na razie jednak wszyscy bezlitośnie wytykają zawodnika Golden State Warriors palcami. Jeden z użytkowników reddita znalazł bardzo interesującą statystykę. Otóż GSW są w tym momencie na 19. miejscu w lidze pod względem skuteczności za trzy (36,1%). Jednak gdyby Oubre nie oddał w tym sezonie rzutu za trzy punkty, Warriors w tej samej statystyce byliby na 4. miejscu (39,5%)! W San Francisco pozostają wobec Oubre cierpliwi. 


Trener Steve Kerr w rozmowie z dziennikarzami podkreśla, że to zawodnik, który dysponuje już konkretnym doświadczeniem i prędzej czy później poradzi sobie ze swoimi problemami. Poza tym szkoleniowiec docenia pracę, jaką Oubre wykonuje w obronie, dlatego nie ma zamiaru ograniczać jego roli. Dla Oubre to jeden z najtrudniejszych momentów w karierze. To jak sobie z nim poradzi będzie dla generalnych menadżerów podpowiedzią przed wolną agenturą gracza. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
pewniaczki