To już oficjalne - wielki moment dla LBJ-a!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

LeBron James jest pierwszym miliarderem w historii NBA, który dorobił się majątku będąc aktywnym graczem. Od dawna wiele wskazywało na to, że zawodnik Lakers przebije ten próg.


Finansowe imperium LeBrona Jamesa jest godne podziwu. Zawodnik Los Angeles Lakers tak skutecznie rozwijał swoje biznesowe portfolio, że w wieku 36 lat dobił do miliarda dolarów. Pod kątem zarządzania swoją marką James jest dla innych wzorem do naśladowania. Nawet Michael Jordan nie radził sobie na rynku tak dobrze, choć w jego czasach było to bardziej skomplikowane, bo nadal świeże. LeBronowi w dobiciu do majątku o wysokości miliarda dolarów pomógł na pewno “Space Jam”. 


Zobacz także: Hawks tracą centra


Jordan do miliarda dobił już po zakończeniu kariery. Obecnie jego majątek jest wyceniany na około dwa miliardy. Wśród obecnie grających zawodników najbliżej LBJ-a są Kevin Durant - 580 milionów dolarów majątku oraz Stephen Curry - 430 milionów. Widzimy zatem, że gracz Lakers w tym momencie gra w zupełnie innej lidze. LBJ zarobił 330 milionów dolarów ze swoich kontraktów, 70 milionów z pieniędzy, które otrzymał z systemu escrow (rachunek powierniczy zapisany w kontraktach zawodników) oraz 700 milionów dolarów z umów poza parkietem.


Na ten moment James jest związany m.in. z AT&T, Beats, Blaze Pizza, GMC, Nike, PepsiCo, Rimowa czy Walmartem. Ostatnio połączył siły z Epic Games i pojawił się w popularnej grze Fortnite. Nie mamy cienia wątpliwości, że majątek Jamesa będzie konsekwentnie rósł i niewykluczone, że w kilka lat po zakończeniu kariery przebije dorobek Michaela Jordana. Jamesa wspiera potężna grupa biznesmenów, którzy doskonale wiedzą, jak na nim zarobić. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes