To koniec sezonu Moranta?!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

To jest bardzo zła wiadomość. Wszystko wskazuje na to, że Ja Morant nie zagra już w tym sezonie. Rozgrywający Memphis Grizzlies jest po badaniu rezonansem magnetycznym, które wykazało nieprawidłowości w jego kolanie.

Ja doznał kontuzji w trzecim meczu serii z Golden State Warriors. Sytuacja Grizzlies jest obecnie bardzo trudna, bowiem aby pozostać w grze - muszę wygrać kolejne starcie z drużyną Steve’a Kerra. O ile w sezonie zasadniczym ekipa z Memphis grała bardzo dobrze bez swojego lidera, tak w Play-Offach o zwycięstwo bez niego będzie niezwykle trudno. Dobitnie pokazał to czwarty mecz serii, w którym to Warriors pudłowali na potęgę, ale i tak byli w stanie triumfować.


22-letni rozgrywający notował w serii z Warriors fantastyczne 38,3 punktu, 8,3 asysty, 6,7 zbiórki oraz 3 przechwyty, trafiając 43,3% rzutów z obwodu. Morant odegrał też kluczową rolę w pierwszej rundzie Play-Off, kiedy to przeciwko Minnesocie Timberwolves zapisywał rewelacyjne 21,5 punktu, 10,5 asysty oraz 7 zbiórek. 


Kolejne spotkanie serii zostanie rozegrane już najbliższej nocy. Na pewno nie zobaczymy w nim na parkiecie Moranta, którego sztab szkoleniowy Grizzlies woli mieć w pełni zdrowego w kolejnych rozgrywkach, aniżeli naciskać na powrót w tym roku. To mogłoby zrujnować jego karierę, jak i całą przyszłość drużyny z Memphis. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes