Tragiczna kontuzja weterana. Skończy karierę?

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Skrzydłowy Philadelphii 76ers Danny Green doznał poważnej kontuzji. Koszykarz po niefortunnym zderzeniu z Joelem Embiidem uszkodził ACL i być może będzie zmuszony zakończyć karierę. Jego gra w przyszłym sezonie stoi pod sporym znakiem zapytania.

Mimo kontuzji, która okazała się niezwykle poważna, Green opuszczając parkiet zastrzegł, że chce usiąść na ławce i wspierać zespół z bliska - a nie z szatni. Badanie rezonansem magnetycznym kilkanaście godzin później wykazało zerwanie ACL w kolanie.


- Po prostu czułem, że to ważne, abym tam z nimi był. Doktor nie uważał, że jest to dobra decyzja, ale ja czułem, że chłopacy mnie potrzebują. Więc byłem tam z nimi - mówił Green po meczu.


Green notował w tych Play-Offach średnio 8,6 punktu, 3,1 zbiórki oraz przechwyt. Był bardzo ważnym wsparciem zespołu, dokładając średnio 2,6 trójki w każdym meczu na średniej skuteczności 40,8%.


Przed obecnymi rozgrywkami Danny związał się z Sixers dwuletnim kontraktem opiewającym na 20 milionów dolarów. Na jego nieszczęście - kontrakt na rozgrywki 2022/23 jest niegwarantowany, więc drużyna z Philadelphii ma czas do 1 lipca by ewentualnie tę umowę przedłużyć. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes