Trzęsienie w Houston. Wall na wylocie!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Dość niespodziewanie w Houston doszli do wniosku, że przedłużanie przygody Johna Walla w Teksasie nie ma większego sensu. Ale czy uda się znaleźć transfer za gracza o tak wysokich zarobkach? 


Jako pierwszy poinformował o wszystkim Shams Charania z The Athletic. Houston Rockets porozumieli się z Johnem Wallem, że nie będą kontynuować współpracy i zespół rozpocznie poszukiwania wymiany. Rzekomo sam zawodnik nie poprosił o transfer, ale w Houston przemyśleli kilka spraw i wyrzucili Walla ze swoich planów na przyszłość. Wytransferowanie Johna może być jednak bardzo problematyczne z uwagi na jego gigantyczny kontrakt. 


Wall do momentu transferu ma pozostać przy drużynie i rozpocznie z nią obóz przygotowawczy. Zostanie jednak definitywnie odsunięty od grania, więc nie może liczyć na to, że rozpocznie sezon w pierwszej piątce. Rockets tłumaczą to próbą zabezpieczenia się przed jakimkolwiek urazem, który mógłby wpłynąć na wartość Walla w oczach generalnych menadżerów zainteresowanych negocjacjami. W umowie Walla pozostały dwa lata za 91,7 miliona dolarów. 


Zobacz także: Meksyk coraz bliżej NBA


To ogromna suma, która na ten moment nie odzwierciedla wartości zawodnika. Ten w poprzednim sezonie wrócił do gry po uporaniu się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Nie był tym samym graczem co w Waszyngtonie, ale rozgrywki 2021/22 potraktowano w jego wykonaniu jako przejściowe. Zagrał 40 meczów i notował na swoje konto średnio 20,6 punktu, 6,9 asysty i 3,2 zbiórki trafiając 40,4 FG% oraz 31,7 3PT%. Nie jest zatem gwarantem jakości. 


Rockets niemal na pewno będą zmuszeni dorzucić np. wybór w drafcie lub innego zawodnika, by transfer doszedł do skutku. To rodzi bardzo konkretne problemy ze znalezienia optymalnego rozwiązania. Tymczasem w kolejnych doniesieniach pojawiają się informację, że o picku w drafcie dołączonym do transferu Walla nie ma mowy. Nie ma też mowy o wykupieniu kontraktu Walla - najwcześniej w trakcie off-season 2022, co w przypadku braku transferu oznaczałoby dla Walla rok przerwy w grze.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
pewniaczki