Tylko jeden zawodnik wypunktował Jordana!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:

W trakcie swojej kariery w Chicago Bulls, Michael Jordan mierzył się z 983 zawodnikami. Tylko jeden z nich w bezpośrednich pojedynkach może pochwalić się większą średnią punktową.

,,Ostatni Taniec" sprawił, że Michael Jordan i Chicago Bulls zdominowali koszykarskie media na dwa miesiące. Wszyscy razem przeżywamy tę przygodę, jakbyśmy cofnęli się w czasie. Brakuje trochę różnorodności - wszędzie tylko Jordan i Jordan. Z drugiej strony, jego kariera nadal pozostaje fenomenem na skalę historyczną, a dzięki temu, że temat znów jest na świeczniku, pojawia się mnóstwo ciekawych statystyk i nowych informacji.

Dlaczego nie mam wyrzutów sumienia, że na stronie znów pojawia się wzmianka o MJ'u. Portal Crazy Stats podał statystykę, która po raz kolejny udowadnia jak dominującym graczem był Michael. Ale też zwiększa legendę innego zawodnika, o którym myślimy dziś z nostalgią.

To jak, domyślacie się już, który zawodnik wypunktował Jordana w bezpośrednich pojedynkach?

Nieźle, co? AI i Michael, jako zawodnik Bulls, grali przeciwko sobie 7-krotnie. I choć Iverson może szczycić się wypunktowaniem Michaela w tych pojedynkach, to już bilans tych spotkań: 1-6, jest dla jego 76ers bezlitosny.

Allen miał okazję odegrać się za czasów Michaela w Wizards - wtedy to Phila była na topie i wygrała z Wizards 5 z 6 pojedynków. Ostateczny bilans tej dwójki to więc 7-6 na korzyść Jordana. Na pocieszenie legendzie Sixers pozostaje fakt, że sumując wszystkie mecze, nadal ma wyższą średnią punktów. Oto małe podsumowanie:

Średnia Pkt: Iverson 29,8 - Jordan 23,5

Najwięcej punktów: Iverson 44 (07.04.1997r.) - Jordan 31 (21.12.1996r.)

Najmniej punktów: Iverson 13 (01.11.1997r.) - Jordan 15  (16.04.2003r.)

A poniżej skrót pierwszego pojedynku po powrocie MJ'a z drugiej emerytury.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
za 3