W Bostonie i Utah odetchnęli z ulgą. Garść informacji…

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
Rick Bowmer/Associated Press

Stało się dokładnie to, na co kibice Boston Celtics oraz Utah Jazz czekali od początku wolnej agentury. Jayson Tatum oraz Donovan Mitchell dogadali się ze swoimi drużynami w sprawie nowych kontraktów. 


- Donovan Mitchell podpisał z Utah Jazz maksymalne 5-letnie przedłużenie, które w najlepszych okolicznościach może sięgnąć nawet 195 milionów dolarów. To kamień z serca kibiców Utah Jazz, którzy mogli się obawiać o relacje w zespole po wszystkim, co stało się w marcu. Mitchell to lider, wokół którego Jazzmani chcą budować rotację i jest to całkowicie zrozumiałe. Mitchell notował średnio 24 punkty, 4,4 zbiórki i 4,3 asysty trafiając 44,9% z gry i 36,6% za trzy.


- W takich samych nastrojach kibice Boston Celtics. Młody lider składu - Jayson Tatum dogadał się z zespołem w sprawie 5-letniej umowy, w której także ma do wyciągnięcia 195 milionów dolarów. To jedyny słuszny krok dla zawodnika i dla zespołu. W 66 meczach rozgrywek 2019/20 wychowanek Duke notował na swoje konto średnio 23,4 punktu, 7 zbiórek i 3 asysty trafiając 45 FG% oraz 40,3 3PT%. Przed nim wiele chwile w koszulce C’s.


- Z kolei Marc Gasol po kilku dniach rozmyślań w końcu dogadał się z Los Angeles Lakers w sprawie 2-letniego kontraktu za 5,3 miliona dolarów, a to oznacza, że przez kolejne dwa lata Hiszpan będzie grał na minimalnej umowie w zespole, z którym tytuły zdobywał jego brat. Gasol zastanawiał się pomiędzy ofertami Lakers i Raptors. 


- Natomiast Bogdan Bogdanović porozumiał się z Atlantą Hawks i podpisał z zespołem 4-letni kontrakt za 72 miliony dolarów. Serb trafił na rynek wolnych agentów jako zastrzeżony wolny gracz i to oznacza, że Sacramento Kings mają trzy dni na wyrównanie oferty. Jeśli tego nie zrobią, Bogdanović wkrótce zostanie zawodnikiem Hawks, którzy w ostatnich dniach solidne przemeblowali swoją rotację i chcą zaatakować szczyt wschodu. 


- Juancho Hernangomez porozumiał się z Minnesotą Timberwolves w sprawie 3-letniego kontraktu za 21 milionów dolarów. Z kolei Willy Hernangomez podpisał z New Orleans Pelicans na rok za minimum.


- Aron Baynes podpisał z Toronto Raptors na dwa lata za 14,3 miliona dolarów. Z zespołem warunki 2-letniego kontraktu za 13,5 miliona dolarów ustalił Chris Boucher. 


- Austin Rivers dogadał się z New York Knicks w sprawie 3-letniej umowy za 10 milionów dolarów. 


- Kent Bazemore musiał znacząco obniżyć swoje loty. Zawodnik dogadał się z Golden State Warriors w sprawie rocznego kontraktu za minimalne pieniądze. Ma być cennym wsparciem z ławki. To dla niego powrót do ekipy z Bay Area. 


- W międzyczasie Los Angeles Lakers wytransferowali JaVale’a McGee oraz pick z drugiej rundy draftu 2023 do Cleveland Cavaliers w zamian za Jordana Bella oraz Alfonzo McKinniego. McGee jest bez cienia wątpliwości najbardziej sfrustrowanym mistrzem NBA. 


- Philadelphia 76ers dogadała się z Detroit Pistons w sprawie transferu Zhaire’a Smitha za Tony’ego Bradleya. Z kolei New York Knicks oddali Eda Davisa do Minnesoty Timberwolves w zamian za Omariego Spellmana i Jacoba Evansa. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
za 3