W poprzednim sezonie rzucał 20 punktów. Teraz dołączy do Sixers

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Philadelphia 76ers z kolejnym leworęcznym zawodnikiem! Kontrakt z siedemdziesiątkami-szóstkami podpisał Kelly Oubre jr, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy Charlotte Hornets.

Wydaje się, że skrzydłowy był obecnie najlepszym wolnym agentem. 27-latek rozegrał w poprzednim sezonie 48 meczów w barwach Hornets i notował w nich średnio 20,3 punktu, 5,2 zbiórki oraz 1,1 asysty. Trafiał słabe 43,1% rzutów z gry oraz 31,9% za trzy.


Wydaje się to być bardzo ciekawy podpis, choć nie do końca jesteśmy przekonani, że właśnie takiego gracza potrzebowała drużyna z Philadelphii. Oubre nie jest graczem, który jest sporym zagrożeniem na obwodzie - a właśnie takiego koszykarza warto szukać, mając w składzie Joela Embiida. W drużynie wciąż pozostaje James Harden, który także lepiej czuje się odgrywając piłkę na obwód do kolegów. Oubre z kolei najlepiej czuje się przy obręczy.


Skrzydłowy jest całkiem solidnym obrońcą i bardzo skocznym zawodnikiem, który lubi grać szybko w kontrze. Sixers brakuje jednak kreatywnych graczy z piłką - Tyrese Maxey i De’Anthony Melton w poprzednim sezonie zapewniali swojej ekipie zaledwie 6,1 asysty (łącznie). Dlatego potencjalne odejście Hardena może sprawić, że gra drużyny z Philadelphii może nie wyglądać najlepiej. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes