Ważne wzmocnienie Warriors. “Nie mogłem mu odmówić”

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Ławka mistrzów NBA została odrobinę przemodelowana, co wcale nie było planem Boba Myersa - generalnego menadżera drużyny. Swój kontrakt oficjalnie podpisał JaMychal Green, którego przekonywał sam Steve Kerr. 

Informacja o dołączeniu JaMychala Greena do Golden State Warriors pojawiła się już wcześniej, ale strony dopiero teraz podpisały porozumienie. Okazuje się bowiem, że Green miał inną opcję, którą poważnie rozważał. Zawodnik rozwiązał swoją umowę z Oklahomą City Thunder i trafił na rynek wolnych agentów jako niezastrzeżony gracz. GSW byli de facto pierwszym zespołem, jaki był z 32-latkiem łączony. Okazało się jednak, że swoją pracę przy zakontraktowaniu Greena musiał wykonać sam Steve Kerr. 

- Szczerze mówiąc na początku nie widziałem siebie w Warriors - mówił Green na konferencji prasowej. - Byłem gotów podjąć zupełnie inną decyzję. Przebywałem wówczas na Jamajce i dostałem telefon od Steve’a Kerra. Po tej rozmowie nie mogłem powiedzieć nie. Cieszę się, że mogę być częścią tego wspaniałego Klubu - dodał.

Green porozumiał się z Warriors w sprawie rocznego kontraktu, prawdopodobnie za minimalne pieniądze. Weteran za rok ponownie przetestuje rynek wolnych agentów. Dla rotacji Kerra będzie przede wszystkim wsparciem z ławki. Nie może liczyć na jasno określoną rolę. Nie jest już tym samym sprawnie przesuwającym i switchującym defensorem, co kilka lat temu, ale ma sporo doświadczenia do wykorzystania. Zapewne wejdzie w buty Nemanji Bjelicy (odszedł do Fenerbahce). 

Zobacz także: “Skopałbym Wasze tyłki”

Green w poprzednim sezonie rozegrał 67 meczów dla Denver Nuggets. Notował średnio 6,4 punktu i 4,2 zbiórki trafiając 48,6 FG% oraz najgorsze w karierze 26,6 3PT%. Zazwyczaj był przyzwoitym strzelcem za trzy. Poprzedni sezon był pod tym kątem najgorszy w jego karierze. Najwyraźniej w San Francisco wierzą, że wychowanek Alabamy jest w stanie odzyskać swoją naturalną dyspozycję. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes