Wielki powrót do NBA stał się faktem!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Sacramento Kings poinformowali o podpisaniu kontraktu z Matthew Dellavedovą, który poprzedni sezon spędził w Melbourne United. Australijczyk największy sukces odniósł w 2016 roku, kiedy to wywalczył mistrzostwo NBA.

Dellavedova spędził ostatni sezon grając w National Basketball League, gdzie pomógł doprowadzić zespół do finałów. Został także wybrany do drugiej najlepszej piątki w lidze, notując średnio 10,6 punktu, 4,9 asysty i 3,0 zbiórki w 27 meczach.


Australijczyk rozegrał w swojej karierze 447 meczów w najlepszej lidze świata, reprezentując barwy Cleveland Cavaliers (to właśnie z nimi wywalczył mistrzostwo) oraz Milwaukee Bucks. Co ciekawe, trener ekipy z Sacramento - Mike Brown trenował Dellavedovę podczas jego pierwszej kampanii w lidze w 2013 roku.


King nie byli widziani w Play-Offach od 2006 roku, co jest najdłuższym takim rozbratem w lidze. Tego lata drużyna podpisała Malika Monka i Kevina Huntera, a z czwartym numerem w drafcie wybrano Keegana Murray’a. W drużynie pozostali oczywiście De’Aaron Fox oraz Domantas Sabonis.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes