Wielki talent z Duke nie sprawdził się w NBA

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Przed laty był uważany za jednego z największych talentów NCAA. Teraz Atlanta Hawks zdecydowała się rozwiązać umowę z Jahlilem Okaforem, który można już chyba śmiało powiedzieć - nie sprawdził się w NBA.

Pierwszy sezon Okafora w barwach Sixers, który w 2015 roku wybrali go z trzecim numerem, wcale nie zapowiadał, że był to zły wybór. Jako pierwszoroczniak zapisywał na swoim koncie 17,5 punktu, do czego dokładał 7 zbiórek oraz 1,2 bloku. Z roku na rok jego rola zaczęła jednak się zmniejszać - pierwsze skrzypce grał bowiem Joel Embiid. Rola zmiennika jednego z najlepszych centrów ligi była czymś, z czym Okafor sobie jednak nie poradził i w trakcie sezonu 2017/18 został oddany na Brooklyn.

Ostatni sezon był dla Jahlila bardzo słaby. Rozegrał zaledwie 27 meczów w jednym z najsłabszych zespołów w lidze, notując w niecałe 13 minut średnio 5,4 punktu oraz 2,4 zbiórki. Tego lata koszykarz zdecydował się wrócić do Duke i znów pracować pod okiem legendy - Mike’a Krzyżewskiego. Później otrzymał jeszcze szansę od Atlanty Hawks.


W lidze letniej zapisywał 6 punktów, 4 zbiórki i 3 asysty w średnio 28 minut na parkiecie. Takie statystyki nie sprawiły jednak, że ekipa z Atlanty zdecydowała się przedłużyć z nim niegwarantowaną umowę. Niewykluczone, że Okafor zdecyduje się poszukać zatrudnienia w Europie. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
pewniaczki