Wiggins: Nie zamierzam się ugiąć

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Liga odrzuciła wniosek Kanadyjczyka, który poprzez “kwestie religijne” chciał uniknąć konieczności zaszczepienia, by rozgrywać domowe mecze dla Golden State Warriors. To zawodnika nie przestraszyło. 


Andrew Wiggins nadal jest niezaszczepiony. To oznacza, że może mieć spory problem z funkcjonowaniem w drużynie. W San Francisco w imprezach masowych udział mogą wziąć tylko osoby, które przedstawią certyfikat potwierdzający ich zaszczepienie. Wiggins rzecz jasna takiego certyfikatu nie przedstawi. Próbował to ominąć zgłaszając do ligi wniosek o zwolnienie ze szczepienia przez kwestie religijne, lecz NBA postanowiła go odrzucić. To stawia zawodnika i jego zespół w bardzo skomplikowanej sytuacji. 


Zobacz także: Ogromne pieniądze dla Portera!


– Kwestie dotyczące szczepionki to moja prywatna sprawa – przyznał. – Oczywiście zostałem przyparty do muru, ale będę walczył o to, w co wierzę. Nie wiem jeszcze, czy przyjmę szczepionkę. To, co niektórzy uważają za słuszne, dla innych nie jest. […] Wszystko sprowadza się do tego, że to wyłącznie moja sprawa. Nie pytam Was o Wasze przekonania. Wszyscy jesteśmy różni. To jak rodzicielstwo – niektórzy wpajają swoim dzieciom pewne przekonania, a niektórzy pozwalają swoim dzieciom samym odkrywać świat. Nie uważam, bym musiał się przed Wami tłumaczyć, co według mnie jest słuszne, a co nie – dodał.


Do czego ta sprawa nas doprowadzi? Albo Wiggins w końcu się ugnie i zgodzi przyjąć szczepionkę, albo Warriors będą musieli podjąć stosowne kroki. Jakie? Na ten moment trudno powiedzieć, bowiem nie będą chcieli zrobić sobie krzywdy jakimkolwiek niesprawiedliwym traktowaniem, a przecież nie mogą Wigginsa zmusić do przyjęcia szczepionki. Mogą jedynie stosować środki przymusu niebezpośredniego, czyli dokładnie to, co zrobiła liga odmawiając Wigginsowi przyjęcia jego wniosku.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
pewniaczki