Właściciel Mavericks stanowczo o przyszłości liderów zespołu!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Jeszcze kilka miesięcy temu głośno było o tym, jakoby właściciel Dallas Mavericks chciał wytransferować z klubu Kristapsa Porzingisa. W ostatnim wywiadzie sam interesowany temu zaprzeczył.

- Niby czemu miałbym to robić? Gdy handlujesz największą gwiazdą, nigdy nie wychodzisz zwycięsko z takiej wymiany. To nieprawda - mówił Cuban.


W marcu sporo mówiło się o tym, jakoby Łotysz miał zmienić klub. Ówczesny trener, Rick Carlisle i sam Cuban temu zaprzeczyli, choć generalni menedżerowie innych klubów wierzyli, że uda im się pozyskać wysokiego gracza. Ostatni czas dla Kristapsa nie był najłatwiejszy ze względu na kontuzje, które jak na razie mu „odpuściły”.


- Zawsze wierzyłem, że on wciąż nie zagrał na najwyższym możliwym poziomie. Jest świetnym graczem i człowiekiem. Bardzo się cieszę, że go nie wymieniliśmy, bo chłopak wciąż się rozwija - kontynuował Cuban.


W 12 meczach tego sezonu Łotysz notuje średnio 21,2 punktu, 8,2 zbiórki oraz 1,5 bloku. Spędza na parkiecie średnio 30,9 minuty, trafiając dobre 46,4% z gry oraz 34,3% za trzy. Obecnie Mavericks mogą pochwalić się 9 zwycięstwami i 7 przegranymi. Tego lata w organizacji doszło do sporych zmian, bowiem szkoleniowcem został Jason Kidd. Rewolucja w składzie jest jednak jak na razie wątpliwa.


- Moje doświadczenia z Kristapsem są bardzo dobre, dlatego nie zamierzamy go transferować. My nie zamierzamy, ale na Twitterze przeczytacie wiele rzeczy. Niedługo pewnie zacznie się mówienie, że będziemy transferować Lukę - zażartował właściciel Mavericks. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes