Właściciel Żabki chce inwestować w NBA!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
Wikimedia Commons

Jak donosi Financial Times, CVC Capital Partners ma zamiar zacząć aktywnie inwestować w jedną z drużyn NBA. CVC zarządza popularną siecią sklepów “Żabka”. 


Według przedstawionych informacji, właściciel “Żabki” jest gotowy nawiązać współpracę z San Antonio Spurs. Rzekomo prowadzone są rozmowy na temat zakupu mniejszościowego pakietu akcji drużyny z Teksasu należącej do rodziny Holt stojącej za marką “Caterpillar”. Mówa o sprzedaniu blisko 15% akcji, choć źródła nie są do końca przekonane, czy negocjacje zakończą się ostatecznie sukcesem. Taką zmianę w udziałowcach drużyny musiałoby ostatecznie zaakceptować również NBA.


- Amerykańska federacja koszykówki NBA otwiera się na inwestycje instytucjonalne. Ostatnie zmiany w jej regulaminie pozwalają prywatnym inwestorom przejmować udziały mniejszościowe w zespołach - jak czytamy w Business Insider Polska.


Rzekomo rozmowy na temat współpracy rozpoczęły się rok temu, ale wówczas przepisy NBA ograniczały możliwości, więc właściciel “Żabki” postanowił odłożyć inwestycję na półkę i poczekać, aż liga dotknięta kryzysem zmieni przepisu. Teraz wiele firm podobnych do CVC Capital Partners ma zamiar aktywnie inwestować w sport, co dla wielu drużyn będzie niczym manna z nieba, bowiem te tracą pieniądze m.in. z powodu pandemicznych obostrzeń. 


Zobacz także: Kolejny milestone LBJ-a


Jeśli CVC Capital Partners, które w ostatnich latach zaczęło przenosić swoją uwagę na inwestycję w sport, porozumie się z San Antonio Spurs, może liczyć na miejsce w zarządzie drużyny. Nie bądźcie zdziwieni, gdy wkrótce kawę i hot-dogi z “Żabki” będzie Wam polecał sam Gregg Popovich… 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
za 3