Wszystko co wiemy o kolejnych miesiącach w NBA

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
Getty Images

NBA stanęła na rozdrożu. Trwają bowiem negocjacje na temat konkretnych rozwiązań, które mają wejść wkrótce w życie, ale na ten moment absolutnie nic nie jest pewne. Czego zatem możemy się spodziewać? 


18 listopada odbędzie się draft NBA. Obecnie trwa proces zdobywania wiedzy na temat poszczególnych graczy, którzy zgłosili się do selekcji. Problem polega na tym, że ekipy nie znają progów salary-cap i luxury-tax na kolejne rozgrywki, co stanowi niemały problem przy ustalaniu scenariusza działań. Oba progi mają zostać ustalone właśnie w okolicach draftu. 


20 listopada lub 21 listopada liga otworzy okienko, a to oznacza początek roszad, decyzji i kontrowersji. Według niektórych źródeł informacji - zespoły już teraz ustalają ze sobą szczegóły wymian, by w momencie rozpoczęcia wolnej agentury dopiąć tylko formalności. To może być naprawdę szalony okres w biurach generalnych menadżerów.


Zobacz także: Tylko on wiedział, że ma złamaną rękę


1 grudnia może rozpocząć się obóz przygotowawczy do sezonu 2020/21, zatem za ponad miesiąc. To oznacza, że ekipy, które walczyły głęboko w play-offach bardzo szybko wrócą do pracy. Dlatego właśnie Danny Green stwierdził w jednym z ostatnich wywiadów, że on, LeBron James i pozostali gracze starszego pokolenia mogą odpuścić pierwszy miesiąc sezonu, by odpowiednio przygotować swoje ciało. 


22 grudnia teoretycznie powinien ruszyć sezon regularny, na dwa dni przed świętami Bożego Narodzenia. To pozwoli lidze wyciągnąć od telewizji dodatkowe 500 milionów dolarów względem startu 18 stycznia, który proponowano wcześniej. Miał być to symboliczny początek kolejnych rozgrywek w święto Martina Luthera Kinga, niezwykle ważne dla czarnoskórej społeczności. 


Sezon ma dobiec w lipcu, tuż przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich. To pozwoli reprezentacji Stanów Zjednoczonych zabrać do Tokio gwiazdy NBA. Rotacja zapewne nie będzie optymalna, bo zawodnicy, którzy przedłużą swoją walkę w NBA do samego finału mogą odmówić gry po wyczerpującym sezonie regularnym i play-offach. Zatem Amerykanie znów mogą wziąć drużynę składaną na kolanie. 


Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
za 3