Wyjątkowa koszulka Jordana trafi na aukcję!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Koszulka, w której Michael Jordan zagrał swoje ostatnie finały w karierze w barwach chicagowskich byków trafi na aukcję. Wszystko wskazuje na to, że pobije wszystkie dotychczasowe rekordy.

Koszulka Jordana #23 z pierwszego meczu finałów NBA w 1998 roku trafi na aukcję w przyszłym miesiącu. Zachary Kussin z New York Post podaje, że wszyscy spodziewają się kwoty w okolicach 3-5 milionów dolarów. Tym samym koszulka pobije rekord najdroższych pamiątek po legendarnym koszykarzy z Wietrznego Miasta.

- Finałowe koszulki Jordana to prawdziwy ewenement. Ich po prostu nie ma wszędzie. Kolor czerwony na zawsze będzie kojarzy z Michaelem. A ta koszulka z bykiem będzie pierwszą, jaka pojawiła się na aukcji – powiedział Brahm Wachter z Sotheby’s Streetwear.

Jordan grał w tej koszulce w mecuz, który Chicago Bulls przegrali 85:88 z Utah Jazz 3 czerwca 1998 roku. Mimo tej przegranej, Bulls ostatecznie wywalczyli pierścienie, zdobywając trzeci tytuł z rzędu oraz szósty w ciągu ośmiu lat. Co ciekawe, koszulka, która trafi na licytację pojawiła się na okładce Sports Illustrated 15 czerwca 1998 roku oraz została pokazana w 10. Odcinku „The Last Dance”.

Licytacja ma rozpocząć się 6 września.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes