Zadbać o swoich, tak się robi koszykówkę w Miami!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
Getty Images

Miami Heat to obecnie jedna z najlepiej prezentujących się organizacji w NBA. Kultura, jaka powstała wokół Pata Rileya, Erika Spoelstry i Jimmy’ego Butlera wkrótce powinna Heat bardzo pomóc. 


Za drużyną fantastyczny sezon. Ostatecznie musieli przełknąć gorzką pigułkę porażki i nawet, gdy ktoś ci mówi, że nie masz czego żałować, to gracze pokroju Jimmy’ego Butlera tak łatwo się z tym nie pogodzą. Zarówno jemu, jak i Patowi Rileyowi fakt, że nie udało się utrzeć nosa LeBronowi Jamesowi zabrał kilka nocy. Z drugiej jednak strony, Heat mają obecnie idealne środowisko do rozwijania swojego składu. Dobrze zarządzającą górę, sprawdzonego lidera i młodych graczy będących częścią komplementarną dla systemu. 


Dlatego właśnie kolejnym krokiem dla Heat będzie przede wszystkim zadbanie o to, co już mają, a dopiero w drugiej kolejności próba wzmocnienia rotacji nowymi nazwiskami. Riley już ustawił dla Heat priorytety i teraz postara się zadbać, by wszystko w Miami odbywało się dokładnie takim samym kluczem, jakim odbywało się do tej pory. 


- Mamy pojęcie o tym, co chcemy zrobić - przyznaje Riley. - Priorytetem jest to, by zadbać o graczy, którzy byli dotą z nami. Niektóre decyzje musimy podjąć już teraz. Wiemy, że Bam musi podjąć decyzję. Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy się dla nas poświęcili, a my bardzo ich lubimy, jak Gorana [Dragicia]. [...] Musimy pozostać elastyczni. Rozważymy wszystko, co zostanie nam przedstawione - dodaje. 


Dragić wkrótce trafi na rynek wolnych agentów i dobry okres w bańce będzie mógł przełożyć na solidny kontrakt. Wspomniany przez Rileya Adebayo ma możliwość podpisania przedłużenia swojej debiutanckiej umowy. To All-Star i kluczowa postać rotacji, więc Heat powinno szczególnie zależeć na zabezpieczeniu jego pobytu w Miami. Meyers Leonard, Jae Crowder, Solomon Hill oraz Derrick Jones Jr trafią na rynek, a w kontrakcie Kelly’ego Olynyka jest opcja zawodnika. Przed Heat sporo pracy, ale tak jak wspominaliśmy - warunki mają bardzo dobre. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
za 3